Ragnar Klavan sai tiimikaaslaseks kahekordse Meistrite Liiga finalisti


Ragnar Klavan sai tiimikaaslaseks kahekordse Meistrite Liiga finalisti
Diego GodinAP Photo/Luca Bruno

Eesti jalgpallikoondislase Ragnar Klavani leivaisa Cagliari palkas kaitsesse jõudu juurde, kui meeskonda toodi legendaarne uruguaylane Diego Godin.

Aastaid Madridi Atletico ridadesse kuulunud Godin liitus möödunud suvel vabaagendina Milano Interiga. Ehkki kaitsjal oli Interiga kehtiv leping 2022. aastani, soovis meeskonna peatreener Antonio Conte mehe rahaks teha, sest ta ei sobitunud hästi Conte kolmemehelisse kaitseliini. Siiski sai Godin kõigi sarjade peale Interi särgis kokku 36 kohtumist ning aitas klubi Serie A-s teiseks ja Euroopa Liigas finaali. Finaalis lõi mees ka värava, kuid see ei päästnud Itaalia klubi 2:3 kaotusest Sevilla vastu.

Kas ja kuidas Godini liitumine võib kolmandat hooaega Cagliaris alustava Klavani mänguaega ohustada, sõltub juba sellest, kas peatreener Eusebio Di Fransesco eelistab kahe- või kolmemehelist kaitseliini.

Enne Interiga liitumist kuulus Godin aastaid Atletico põhimeeste sekka. 2014. aastal tuli ta pealinnaklubiga Hispaania meistriks. Kahel korral jõudsid nad Meistrite Liiga finaali, kuid pidid mõlemal juhul Madridi Reali paremust tunnistama. Küll aga triumfeeris Godin koos Atleticoga kahel korral Euroopa Liigas. Uruguay koondise eest on Godin pidanud 135 kohtumist ning löönud kaheksa väravat.

Futboliit (talgpall)