Ragnar Klavan elust Cagliaris: kuna treenerid inglise keelt ei räägi, siis päris palju asju on vaja olnud lihtsalt ette näidata

 (14)
Liverpooli treening enne Meistrite Liiga finaali
Ragnar Klavan.Foto: Madis Veltman

Eesti jalgpallikoondise kapten Ragnar Klavan on nüüdseks paar nädalat olnud Itaalia kõrgliigaklubi Cagliari mägnumees. Rahvuste liiga mängudeks taas Eestisse saabunud Klavani sõnul ei ole ta kordagi kahetsenud otsust, millega ta vahetas FC Liverpooli särgi Cagliari oma vastu.

Seni on Klavan pidanud uue koduklubi eest kaks kohtumist. Lisaks jalgpallile on igapäevaelu tiirelnud veel elukoha ja muude igapäevasteks tegemisteks vajalike asjade otsimisega.

Põhitöö on seega seni käinud palliväljakul ja Itaaliale traditsiooniliselt pannakse seal palju rõhku kaitsele ja taktikale.

“Kahel esimesel nädalal on intervalljooksudel tehtud palju taktikatrenne,“ sõnas Klavan lõbusalt. “Kui mina meeskonnaga liitusin, siis pidin taktikaliselt rohkem tegema. Kuna treenerid ei räägi inglise keelt, siis pidi palju asju treeningul ette näitama.“

Klavani sõnul oli Liverpoolist lahkumine ja Cagliariga liitumine tema senise karjääri kõige raskem otsus. “Ei olnud aega seda kompotti seal vaaritada. Oli ainult kaks päeva, kui see asi alguse ja lõpu sai,“ meenutas Klavanit augusti keskpaigas aset leidnud sündmusi.

Seni on keskkaitsja muudatustega ja eluga Itaalias väga rahul. Ka senised tulemused on pakkunud pigem rõõmu.

Klavani pikemat intervjuud loe homsest Eesti Päevalehest.

Futboliit (talgpall)