PSG viskus Neymari kaitsele ja süüdistas Marseille jalgpallurit rassismis

 (16)
Neymar ja Alvaro Gonzalez
Neymar ja Alvaro GonzalezFoto: Aurelien Morissard/ZUMA Press/Scanpix

Pariisi Saint-Germaini jalgpalliklubi astus oma tähtmängija Neymari kaitseks välja ning teatas, et pühapäevases mängus Marseille'iga punase kaardi saanud brasiillane langes vastasmängija Alvaro Gonzalezi rassistliku rünnaku ohvriks.

PSG ja Marseille kohtumine lõppes suure kähmlusega, mille järel näitas kohtunik koguni viiele mängijale punast kaarti. Neymar eemaldati pärast seda, kui videokordus tuvastas, et ta andis võmmu kuklasse hispaanlasele Gonzalezile. Brasiillane üritas seejärel kohtunikule selgeks teha, et hispaanlane käitus rassistlikult ning kutsus teda "ahviks".

Kohtumise järel kirjutas Neymar sotsiaalmeedias järgmist: "Kahetsen vaid seda, et ma seda s***pead näkku ei löönud."

Täna õhtul tegi PSG ametliku avalduse, kus seisab: "Pariisi Saint-Germain on täiega Neymari selja taga, kelle sõnul väärkoheldi teda vastase poolt rassistlikult. Ootame Prantsusmaa jalgpalliliidu distsiplinaarkomisjoni uurimist ja kõikide faktide väljaselgitamist."

Omapoolse avalduse tegi ka Marseille klubi, teatades: "Alvaro Gonzalez ei ole rassist, ta on seda pärast meie klubiga liitumist iga päev oma käitumisega tõestanud. Sama on kinnitanud ka tema tiimikaaslased."

Marseille võitis eilse mängu 1:0 ja jätkab Prantsuse meistriliigat kahe vooru järel täiseduga. Tiitlikaitsjal PSG-l on punktiarve veel avamata.

Futboliit (talgpall)