Napolil ei lubata Torinosse reisida, Juventus kavatseb üksinda platsile jalutada

 (4)
Napolil ei lubata Torinosse reisida, Juventus kavatseb üksinda platsile jalutada
Foto: AFP/SCANPIX

Täna kell 21.45 Eesti aja järgi peaks Itaalia kõrgliigas aset leidma põnevuskohtumine Torino Juventuse ja Napoli vahel, kuid viimastel ei lubata koroonaviiruse tõttu mängupaika reisida. Serie A liiga ja Juventus on aga teatanud, et mängu edasi ei lükata.

Kaks Napoli mängijat, Piotr Zielinski ja Eljif Elmas on andnud positiivse koroonaproovi, samuti on nakatunud üks taustatiimi liige. Napoli eelmise nädalavahetuse vastase Genoa ridadest on aga tuvastatud koguni 22 koroonapositiivset ning nende eilne kohtumine Torinoga lükati edasi.

Napoli pidanuks Torinosse reisima juba laupäeval, et teha Juventuse staadionil Allianz Stadiumil koroonatestid, kuid Campania maakonna terviseamet ei luba Gennaro Gattuso juhendataval meeskonnal Napolist lahkuda, kuna kardetakse uut viirusepuhangut, vahendab Goal.com.

"Juventuse jalgpalliklubi teatab, et meie esindusmeeskond läheb homme kell 20.45 (kohalik aeg) väljakule, nagu Serie A liigakalender ette näeb," seises eile avaldatud Juventuse Twitteri postituses.

"Lega Serie A kinnitab, et Juventuse-Napoli matš jääb 4. oktoobrile 8.45 pm," kinnitas ka Serie A.

Laupäeval teatas Juventus, et ka kaks nende meeskonna liiget on koroonapositiivseks tunnistatud. Mängijad ja taustajõud, kes olid negatiivsed, võivad aga treeningutega jätkata, kuid peavad vältima kontakte kõrvaliste isikutega.

Serie A protokoll sätestab, et meeskond peab mängima, kui neil on vähemalt 13 tervet pallurit, nende hulgas üks väravavaht. Väljakule ilmumata jätmine tähendab 0:3 tehnilist kaotust.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)