Naisjalgpallurid võitsid Balti turniiri

 (4)
jalgpall
AP/Scanpix

Eesti naiste jalgpallikoondis saavutas Valmieras peetud Balti turniiril esikoha, alistades oma teises kohtumises Leedu tulemusega 4:0. Kaks väravat lõi Ave Pajo ning ühe lisasid Aljona Malets ja Kaidi Jekimova.

FIFA naiste koondiste edetabelis asub Leedu 63. ning Eesti 87. kohal. Läti, keda eestlannad avapäeval 3:2 võitsid, paikneb maailma pingereas 81. positsioonil, teatas EJL pressiteenistus.

Eesti koondise peatreener Aivar Lillevere tunnustas oma hoolealuste võitlusvaimu ja valmisolekut mängudeks. „Kuigi täna võitsime 4:0, olid mõlemad kohtumised rasked. Arvesse peab võtma ka palavat ilma ja et mängisime kaks päeva järjest. Mängijad oli hästi valmis, võitlusvaim oli hea — see tõigi edu. Kedagi eraldi kiita ei saa: kogu võistkond, ka vahetusmängijad väärivad tunnustust,“ selgitas ta.

Lillevere sõnul näitas Eesti koondis paremat minekut kui hiljuti Paides ja Rakveres peetud UEFA sõprusturniiril. „Suutsime tekitada piisavalt väravaolukordi — lõime kahe mänguga ju 7 väravat,“ märkis ta.

„Kõige olulisem on, et mängijad said selle turniiri abil enesekindlust juurde: kui vaeva näha ja tööd teha, on kõik võimalik,“ lausus Lillevere.

Futboliit (talgpall)