Naine pandi Müncheni Bayerni mängu kohtunikuks ning telekanal tühistas koheselt ülekande

 (27)
Bibiana Steinhaus FC Augsburgi ja Müncheni Bayerni kohtumises.
Bibiana Steinhaus FC Augsburgi ja Müncheni Bayerni kohtumises.Foto: Andreas Gebert, Reuters/Scanpix

Saksamaa jalgpallimeistrivõistluste 22. voorus võõrustas Ragnar Klavani kunagine koduklubi FC Augsburg liiga tippmeeskonda Müncheni Bayernit. Mängu kohtunikuks oli määratud Bibiana Steinhaus. Naise õigusemõistjaks nimetamine tekitas aga probleeme Iraanis, kus Bundesliga matš ootamatult telekavast kadus.

39-aastane Steinhaus osutus iraanlastele nii suureks probleemiks, et riiklik telekanal IRIB otsustas ülekande ära jätta, kirjutab ajaleht Bild.

„Iraani riiklik telekanal IRIB võttis mängu saatekavast maha viimasel hetkel,“ märkis Bild ja lisas, et põhjuseks oli asjaolu, et matši kohtunikuks oli naine.

Saksamaa meedia teatel oli täpsemalt ülekande tühistamise põhjuseks asjaolu, et kohtunikuna tegutsenud naine kandis väljakul lühikesi pükse.

Steinhaus on esimene naisterahvas, kes väljakukohtunikuna Bundesligas tegutsemas. Selles ametis on ta alates 2017. aasta septembrist. Eelmisel aastal nimetati ta Saksamaa üheks paremaks kohtunikuks.

Bayern võitis kohtumise lõpuks 3:2. Turniiritabelis hoiavad nad 48 punktiga teist kohta. Ühe mängu vähem pidanud Dortmundi Borussia on liidriks 50 silmaga.

Futboliit (talgpall)