Mourinho õpib juba saksa keelt. Järjekordne tippklubi ootab?

 (2)
Jose Mourinho.
Jose Mourinho.Foto: Tiziana Fabi, AFP/Scanpix

Jose Mourinho on treenerina tulnud nii Inglismaa, Hispaania, Itaalia kui ka Portugali meistriks. Lisaks on ta kahe erineva klubiga võitnud Meistrite liiga ja kahe erineva tiimiga Euroopa liiga. Nüüd on väidetavalt aeg küps, et vallutada Saksamaa Bundesliga.

Saksamaa meedia kirjutab, et Mourinho õpib juba saksa keelt ning ta on tihedas ühenduses sealse tippklubi Dortmundi Borussiaga. Väidetavalt otsib Mourinho aktiivselt töökohta ning Dortmund oleks tema jaoks ahvatlev võimalus.

Dortmund on suuteline võitlema Bundesliga tiitli eest ning lisaks mängitakse regulaarselt ja pigem edukalt ka Meistrite liigas.

Bild kirjutab, et Mourinho on Dortmundi esimeseks valikuks ning meeskond on valmis vallandama praeguse juhendaja Lucien Favre'i. Samas võib treenerivahetus aset leida ka alles suvel.

Saksamaa meedia teatel on Mourinho tihedas suhtluses Dortmundi tegevjuhi Hans-Joachim Watzkega. Lisaks Mourinhole on Dortmund silma peale pannud ka RB Leipzigi bossile Ralf Ragnickile. Väidetavalt üks kahest võtabki Favre'i töö üle.

Dortmund hoiab Bundesligas kaheksa vooru järel 15 punktiga neljandat kohta. Samas tabeliliidril Mönchengladbachi Borussial on ainult üks punkt rohkem. Meistrite liigas ollakse kahe vooru järel F-alagrupis nelja punktiga liidrikohal.

Dortmund krooniti Saksamaa meistriks viimati 2012. aasta kevadel.

Futboliit (talgpall)