Mis saab Itaalia kõrgliigas palliva eestlase koduklubist?


Mis saab Itaalia kõrgliigas palliva eestlase koduklubist?
Georgi Tunjov (palliga)Foto: MIGUEL MEDINA, AFP/Scanpix

Itaalia jalgpalli meistriliigas hoiab viimast kohta 18-aastase Georgi Tunjovi leivaisa SPAL. Tabeli lõpus virelev klubi teatas lühikese pressiteate vahendusel, et meeskond enne nädala lõppu meediaga ei suhtle.

Peatreener Leonardo Semplici hoolealused on tänavu saanud 22 kohtumisega kirja vaid neli võitu. 17. positsioonist lahutab neid neli silma.

"SPAL-i klubi teatab, et ükski meeskonna liige ei tee ühtegi avaldust enne 8. veebruari, mil peatreener Leonardo Semplici peab pressikonverentsi enne kohtumist Sassuologa," seisis teates. "Klubi võttis sellise otsuse vastu, et kõik saaks oma energia pühendada vaid eesootavale kohtumisele."

Semplici asus meeskonda juhendama 2014. aastal, kui tiim mängis Itaalia tugevuselt kolmandas liigas. Itaallasse käe all kerkis SPAL aga juba 2017. aastal Itaalia kõrgeimasse divisjoni. Mullu saavutati kõrgliigas korralik 13. koht.

18-aastane Tunjov on tänavu platsile pääsenud SPAL-i esinduse eest kahes kohtumises. Kõrgliigas sekkus ta AS Roma vastu platsile 73. minutil, kohalikus karikasarjas tegi ta AC Milani vastu kaasa kogu kohtumise.

Futboliit (talgpall)