Miks Valgevenes pandeemia ajal jalgpallihooaeg jätkub? "Mitte kedagi ei huvita siin koroona, see on uskumatu"

 (17)
Miks Valgevenes pandeemia ajal jalgpallihooaeg jätkub? "Mitte kedagi ei huvita siin koroona, see on uskumatu"
Valgevenelased koroonaviiruse pärast ei muretse.Foto: VASILY FEDOSENKO, REUTERS

Valgevene on ainus riik Euroopas, kus jalgpallihooaega pole koroonaviiruse pandeemia tõttu veel peatatud. Kusjuures mängud mitte ainult ei jätku, vaid ka publikut lubatakse tribüünidele.

Valgevene jalgpallilegend, endine Londoni Arsenali ja FC Barcelona mängumees Aleksandr Hleb sõnas, et väga raske on mõista president Aljaksandr Lukašenka suhtumist. "Koroonaviirus on peatanud Meistrite Liiga ja Euroopa Liiga. See on väga hea, sest levikule tuleb proovida lõpp teha. UEFA (Euroopa jalgpalliliit - toim) on käitunud õigesti."

"Valgevenes aga tundub, et mitte kedagi ei huvita koroona, see on uskumatu," jätkas Hleb. "Võib-olla nädala või kahe pärast ka meil jalgpall peatub. Võib-olla meie president tahab näha, mis viirusest saab. Kõik teavad, mis on toimumas Hispaanias ja Itaalias, aga Valgevenes... Presidendi administratsioon ei usu, et olukord on nii tõsine, kui meedias väidetakse."

Hlebi sõnul pole riigijuhid ainsad, kes niimoodi mõtlevad. "Mina püsin perega võimalusel kodus. Kui aga lähen välja, on tänavad ja restoranid rahvast täis. Neid lihtsalt ei huvita. Väga raske on meie riigis toimuvat selgitada. Kõik liigad on peatatud, aga meie jaoks ei tundu see probleem. Miks? Ma ei tea."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 1. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis. Loe lähemalt Välisministeeriumi kodulehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!
Futboliit (talgpall)