Väga olulised sündmused toimusid juba finaalkohtumise 18. minutil, mil Arsenali väravat kaitsnud sakslane Jens Lehmann tõmbas karistusala joonel maha Samuel Eto`o, kes oli jäänud väravavahiga üks-ühe vastu. Väljakukohtunik Terje Hauge näitas Lehmannile selle vea eest punast kaarti ning Arsenal pidi jätkama kümnekesi. Londoni klubi väravasuule siirdus Manuel Almunia, kelle Arsene Wenger tõi mängu Robert Piresi asemele.

Kohtumise 37. minutil suutis Arsenal standardolukorrast mänguskoori avada — Thierry Henry antud tsenderduse saatis peaga väravasse keskkaitsja Sol Campbell. Avapoolaja lõpuminutil oli Barcelona viigile väga lähedal, kuid Arsenali õnneks lendas Samuel Eto`o löök Almunia kätest posti.

Teisel poolajal jätkus Hispaania meistermeeskonna surve, mis kandis vilja aga alles veerand tundi enne normaalaja lõppu. 76. minutil andis vahetusest mängu sekkunud rootslane Henrik Larsson suurepärase söödu Eto`o`le, kes jäi Almuniaga üks-ühe vastu ja lõi lähemasse nurka seisuks 1:1. Möödus vaid viis minutit ja Barcelona lõi ka teise värava — seekord saatis palli Arsenali väravasse Juliano Belletti.

Vähemuses mänginud Arsenal enam mängu päästa ei suutnud ja Barcelona võitis dramaatilise finaalkohtumise 2:1 ning krooniti Euroopa meistriks.