Skoor avati ligi 8000 pealtvaataja ees peetud kohtumises juba 10. minutil, kui iirlane Damien Duff andis paremalt äärelt karistuslöögi, mille suunas peaga Levadia väravasse Newcastle`i eest debüütmängu pidanud prantslane Antoine Sibierski. Manchester City`st Põhja-Inglismaa klubisse siirdunud Sibierski asendas algkoosseisus vigastatud Shola Ameobit.

19. minutil sai suvel Milano Interist Newcastle`isse siirdunud Obafemi Martins Levadia kaitsjatest mööda ja tegi terava pealelöögi, kuid Artur Kotenko suutis ründaja lähilöögi tõrjuda.

Vaatamata kaotusseisu jäämisele Levadia oma kuulsa vastase ees aukartust ei tundnud ja jätkas julgelt. Tallinna klubi parim võimalus avapoolajal kohtumise seis viigistada avanes pooletunnise mängu järel, kui inglaste kaitsja Titus Bramble magas maha Marek Lemsalu vasakult äärelt tehtud spurdi karistusalasse. Levadia keskkaitsja sai hea söödu, kuid kahjuks lendas Lemsalu õhust tehtud pealelöök üle Shay Giveni kaitstud Newcastle`i värava.

Teisel poolajal võrdne võitlus jätkus ja kui tabloo näitas 52. mänguminutit, avanes Levadial kohtumise parim võimalus viigistamiseks. Vigastada saanud Bramble`i asemel platsile pääsenud James Milner kaotas keskväljal palli ja Levadia terav vasturünnak lõppes Vladimir Voskoboinikovi läbimurdega vasakult äärelt, millele järgnes ka tugev pealelöök. Given suutis lähilöögi tõrjuda, kuid pall lendas Konstantin Vassiljevile, kes aga lõi umbes kümnelt meetrilt palli üle värava.

Levadia peatreener Tarmo Rüütli tegi poolaja lõpupoole ridamisi vahetusi, tuues mängu nii Ats Purje, Sander Puri kui ka Tarmo Kinki. Newcastle keskendus edaspidi enamiku ajast kaitsetööle ja Levadia kõik üritused viigini jõuda luhtusid. Inglismaa klubi teenis Tallinnast 1:0 võidu — sama tulemusega oli Newcastle alustanud ka eelmises ringis võõrsil Läti meeskonna Ventspils vastu.

Levadia-Newcastle kordusmäng peetakse 28. septembril Inglismaal St. James Parkil.

Meeskondade koosseisud A. Le Coq Arenal peetud mängus:
FC Levadia: Artur Kotenko, Andrei Kalimullin, Marek Lemsalu, Vitoldas Cepkauskas, Konstantin Vassiljev, Tihhon Šišov, Marius Dovydenas (Sander Puri 71), Konstantin Nahk, Aleksandr Dmitrijev (Tarmo Kink 82), Vladimir Voskoboinikov, Nikita Andrejev (Ats Purje 65).

Newcastle United: Shay Given, Titus Bramble (James Milner 36), Stephen Carr, Craig Moore, Peter Ramage, Damien Duff, Emre Belozoglu, Charles N’Zogbia (Nicky Butt 72), Scott Parker, Antoine Sibierski (Albert Luque 80), Obafemi Martins.