Lepingusaaga Bayernis: meeskonna tähtmängija on klubis pettunud

 (7)
Lepingusaaga Bayernis: meeskonna tähtmängija on klubis pettunud
David Alaba (keskel)Jürgen fromme /firo Sportphoto

Müncheni Bayerni jalgpalliklubi kaitse tugitala David Alaba (28) praegune leping kehtib 2021. aasta suveni. Klubi ja mängija on juba pikalt pidanud läbirääkimisi uue kontrahti osas, kuid tulutult.

Seni pole Alaba ja Bayern veel lepingu osas kokkuleppele jõudnud. Oktoobris kirjutas Saksamaa meedia, et Austria koondislane lükkas tagasi uue viieaastase lepingu, mis tooks talle aastas sisse 11 miljonit eurot. Novembri alguses teatas aga klubi, et nemad enam Alabale uut lepingut ei paku.

"Ütlesime viimasel kohtumisel, et tahame oktoobri lõpuks selgusele jõuda," rääkis Bayerni president Herbert Hainer novembri alguses. "Me ei kuulnud oktoobri lõpus aga midagi ja võtsime ise tema esindajaga ühendust. Saime vastuseks, et pakkumine pole jätkuvalt piisav ning peame tingimused üle vaatama. Seejärel otsustasime uue lepingu üldse laualt ära võtta."

Mängumehe isa George Alaba rääkis, et tema poeg on olukorras pettunud ."David on pettunud ja häiritud, sest nii palju valesid on avalikkusele esitatud. Ma ei tea, kuidas olukord jätkub."

Bayerni tegevjuht Karl-Heinz Rummenigge teatas, et Alaba jätkamine ka tulevastel aastatel pole siiski välistatud. "Uks on veel lahti," rääkis ta Saksamaa meediale. "Kui David tahab Bayernis jätkata, siis peame kuidagi jõudma lahenduseni, mis sobiks mõlemale osapoolele."

David Alaba praegune leping kehtib järgmise aasta suveni, kuid juba jaanuaris võib ta hakata teiste klubidega läbirääkimisi pidama.

Alaba on Bayerni hingekirja kuulunud alates 2008. aastast. Ta on tulnud üheksakordseks Saksamaa meistriks, võitnud kuus DFP-Pokali ning triumfeerinud kahel korral Meistrite Liigas. Austria koondise eest on ta pidanud 74 mängu ning löönud 14 väravat.

Futboliit (talgpall)