Koroonaviirusest tervenenud Juventuse jalgpallur: mul oli tõsine hirm

 (3)
Paulo Dybala ja Cristiano Ronaldo
Paulo Dybala ja Cristiano RonaldoFoto: CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

Koroonaviirusest jagu saanud Torino Juventuse jalgpallur Paulo Dybala tunnistas, et oli haigestumise järel tõsiselt hirmunud.

"Ma ei varja seda - ma kartsin väga. Õnneks on mul nüüd palju parem," sõnas Argentina koondislane Dybala Itaalia meediale.

Juventuse ründaja kutsus kõiki inimesi üles koju jääma ja karantiinist kinni pidama. "Itaalias pole olukord kerge, paljud inimesed surevad. Võtke asja tõsiselt," sõnas ta.

Koroonaviiruse läbipõdemise kohta ütles argentiinlane, et see oli hirmus kogemus. "Üritasin treenida, kuid juba mõne minuti pärast ei saanud ma enam hingata. Õhk sai lihtsalt otsa. Mul oli köha, nõrkus ja tugevad külmavärinad,” meenutas jalgpallur.

Itaalias on koroonaviirusse nakatunud üle 100 000 inimese ning surmajuhtumeid on viimastel andmetel juba 12 428.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)