Koroonaviirusega võitlev Itaalia kaalub ulmelist plaani jalgpallihooaja lõpetamiseks

 (25)
Torino Juventuse suurim staar Cristiano Ronaldo on praegu Itaaliast siirdunud kodusaarele Madeirale.
Torino Juventuse suurim staar Cristiano Ronaldo on praegu Itaaliast siirdunud kodusaarele Madeirale.Foto: ERIC GAILLARD, Reuters/Scanpix

Kõik Euroopa jalgpalliliigad peale Valgevene on praeguseks juba paar nädalat tagasi mängud peatanud ja nüüd otsitakse võimalusi, millal võiks kohtumistega taas pihta hakata. Kui Saksamaal juba treeningud käivad, siis naasmise mõtteid mõlgutatakse ka Itaalias, kus koroonakriis on teinud Euroopa mõistes kõige suuremat laastamistööd.

Eriti kibelevad väljakule tagasi just suurliigade klubid, kuna neil on mängus suured telerahad. Seetõttu soovitakse pooleli jäänud hooajad kindlasti lõpetada.

Itaalia ajalehe La Repubblica teatel on Itaalia Jalgpalli Liit kokku pannud idee, mille kohaselt koliksid kõik 20 Serie A tiimi Itaalia pealinna Roomasse. Seejärel peetakse seal 45 päeva jooksul ära kõik kohtumised, mis sel hooajal veel pidamata.

Asjade selline käik aitaks mängijatel vältida reisimist ja kõiki teisi ebavajalikke kontakte. Loomulikult ei pääseks staadionitele ükski fänn. Lisaks ei pääseks areenidele ka ajakirjanikud. Kasutusel ei oleks ka videokohtuniku süsteemi VAR-i. Mängijad elaksid kogu aeg samades hotellides ning teeksid pidevalt teste, et tuvastada võimalikke koroonaviirusesse nakatunuid.

Itaalia liigas on klubidel hooaja lõpuni pidada veel keskmiselt 12 kuni 13 kohtumist. Tabeliliidriks on Torino Juventus 63 punktiga, teine on Rooma Lazio 62-ga. Ühe mängu vähem pidanud Milano Inter on 54-ga kolmas.

Itaalia klubidel võib siiski kiireks minna, kuna mitmed tipptiimide mängijad on naasnud praegu kodumaale. Itaaliasse tagasi minnes ootab neid esmalt ees 14 päeva pikkune karantiin.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
Futboliit (talgpall)