Koroonaviiruse lainega pihta saanud Itaalia tippklubi treeninguid ei lõpeta


Koroonaviiruse lainega pihta saanud Itaalia tippklubi treeninguid ei lõpeta
Fiorentina jalgpalliklubi mängijadMassimo Paolone/Lapresse/ZUMAPRESS.com

Itaalia jalgpalli meistriliigas mängiv Fiorentina teatas möödunud nädalal, et nende klubis on avastatud kuus uut koroonaviiruse juhtumit. Nakatunutest kolm on mängijad ning kolm klubi töötajad. Vaatamata uuele viiruselainele Fiorentina ettevalmistusfaasis muutusi sisse ei vii.

Itaalias said kõrgliigaklubid möödunud nädalal loa alustada taas individuaalsete treeningutega. Sarnaselt konkurentidele alustas trennidega ka Fiorentina.

"Meie spordikeskus on valmis," vahendas Marca klubi direktori Joe Barone sõnu. "Oleme teinud kõike vastavalt protokollile. Meil on küll kuus koroonaviirusesse nakatunut, kuid nende tervis on korras ning sümptomeid neil pole. Me loodame, et nad paranevad nii kiiresti kui võimalik."

"Ei saa keelata mängijatel treenimine ära kaheks või kolmeks kuuks. Kõik peaks jätkuma nii nagu võimalik," jätkas Barone, lisades, et sarnaselt teistele klubidele loodab ka Fiorentina hooaja jätkumist. "Oleks katastroof, kui praegune ja järgmine hooaeg oleks rikutud. Keegi ei saaks lubada kaht ebaharilikku hooaega. Loodetavasti saame praeguse sarja ikka lõpuni mängida ning siis järgmise juurde edasi liikuda."

Grupitreeningutega loodetakse Itaalias alustada 18. mail.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)