Koondise peatreeneri kohusetäitjaks sai Lillevere


Eesti naiste jalgpall
Postimees/Scanpix

Eesti naiste jalgpallikoondise peatreeneri kohusetäitjaks sai endine Viljandi JK Tuleviku peatreener, 2000. aastal ka meeste koondise peatreeneri kohusetäitja olnud Aivar Lillevere.

45-aastane Lillevere omab UEFA Pro treenerilitsentsi ning juhendab praegu JK Tuleviku duubelvõistkonda ja U-17 Eliitliiga esindust, samuti tegutseb ta Eesti U-17 koondise abitreenerina, teatas EJL-i pressiteenistus.

Lillevere on oma karjääri jooksul olnud ka naiste treener: aastatel 1991-–1993 juhendas ta Soomes Porvoo Veikot võistkonda, enne seda naiskonda Viljandis.

Peatreeneri kohuseid täidab Lillevere kuni sobiva juhendaja leidmiseni välismaalt.

Aprilli alguses tegi Eesti Jalgpalli Liit pakkumise peatreenerina töötamiseks inglanna Claire Robinsonile, kes on ka paaril korral Eestis käinud. Et Inglismaa Jalgpalliliit pakkus Robinsonile seepeale kohta U-19 ja U-17 koondiste treeneritetiimis, otsustas ta kodumaa alaliidu kutse vastu võtta.

„Oleme avastanud, et naiste koondisele väga hea peatreeneri leidmine on delikaatne ning keeruline ülesanne,” selgitas Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak. „Claire Robinson oli väga hea kandidaat. Praegu on meil silmapiiril juba uued juhendajad, kuid millal lepinguni jõuame, on raske prognoosida.”

Futboliit (talgpall)