Kolmel jalgpalluril tuvastati koroonaviirus, kogu klubi pandi karantiini

 (41)
Kolmel jalgpalluril tuvastati koroonaviirus, kogu klubi pandi karantiini
Euroopa Liiga kohtumine Milano Interi ja Ludogoretsi vahel peeti suletud uste taga.POOL/REUTERS

Itaalia jalgpalli kolmanda liiga klubi Pianese kolmel mängijal on avastatud koroonaviirus. Lisaks on sellesse haigestunud ka üks klubi töötajatest.

"Esimene jalgpallur hakkas möödunud laupäeva õhtul tundma palavikku ja peavalu. Kolmapäeval diagnoositi mängijal koroonaviirus ning ta paigutati Sienna haiglasse," avaldas klubi pressiteates. "Kaks ülejäänud nakatunud pallurit on oma kodudes isolatsioonis. Kui ühel pole veel koroonaviirusele iseloomulikke sümptomeid näha, siis teisel on kerge palavik."

"Lisaks on haigus diagnoositud ühel meie klubi töötajal, kes viidi reedel pärast seda, kui ta oli terve eelneva öö palavikus olnud, haiglasse. Praeguseks hetkeks on tal palavik langenud."

Kõik ülejäänud Pianese mängijad, töötajad ja treenerid on pandud oma kodudesse 15 päevaks karantiini.

Euroopas on koroonaviirus kõige rängemalt tabanud just Itaaliat. Viimaste andmete kohaselt on nakatunuid 888 ning surmajuhtumeid 18.

Koroonaviiruse tõttu on Itaalias mitmed jalgpalli-, korvpalli ja võrkpalliliigade kohtumised ära jäetud, edasi lükatud või need peetakse hoopis kinniste uste taga.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
Futboliit (talgpall)