Kollektiivselt karantiinis istuvas Saksamaa jalgpalliklubis tuvastati veel kaks nakatunut


Kollektiivselt karantiinis istuvas Saksamaa jalgpalliklubis tuvastati veel kaks nakatunut
Foto: AFP/SCANPIX

Saksamaa jalgpalli esiliigaklubi Dresdeni Dynamo, mis hetkel kollektiivselt karantiinis viibib, teatas, et nende ridadest leiti veel neljas ja viieski koroonaviirusesse nakatunu.

Vaid nädal enne Bundesliga taasalustamist alustas terve Dresdeni meeskond 14-päevast karantini, sest klubis tuvastati kolm koroonajuhtumit. Tänaseks päevaks on nakatunuid juba rohkem.

Klubi teatel andis positiivse proovi ka neljas mängija ning üks abipersonali liige. Küll aga ei pikendanud Dresdeni tervishoiuametnikud klubi kollektiivset karantiini, vaid ülejäänud meeskonnaliikmed peale nende kahe saavad laupäeval alustada grupitreeninguid.

Esimesest positiivsest proovist teatas Dresdeni klubi 4. mail, järgmisest kahest juba viis päeva hiljem. Selle peale reageerisidki Dresdeni võimud kollektiivse karantiini määramisega ning Dresdeni liigamängud lükati edasi.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)