Kas Juventus on sunnitud Cristiano Ronaldo majanduskriisi tõttu maha müüma?

 (28)
Kas Juventus on sunnitud Cristiano Ronaldo majanduskriisi tõttu maha müüma?
Cristiano RonaldoFoto: ERIC GAILLARD, Reuters/Scanpix

Itaalia jalgpallihiid Torino Juventus andis eelmisel nädalavahetusel teada, et on peatanud neljaks kuuks kõikide mängijate ja treenerite palgad. Koroonaviirusest tingitud kriisi tõttu ei pruugi aga see jääda ainsaks meetmeks, millega klubi peab silmitsi seisma.

Itaalia väljaande Il Messagero teatel on küsimärgi alla sattunud Juventuse finantsiline võimekus hoida klubi tähte Cristiano Ronaldot enda palgal. Ehkki sarnaselt teistele peatati ka Ronaldo teenistus, võib majanduslik seis minna veelgi raskemaks ning valitsev meister ei pruugi pärast kriisi olla enam võimeline portugallasele lepingus määratud palka välja maksma. Ronaldo on suurima teenistusega mängija Juventuses, saades aastaga ligi 35 miljonit eurot.

Seega pole välistatud, et Juventus on sunnitud oma talismani lähitulevikus maha müüma. Uus küsimus aga tekib sellest, missugune tippklubi suudab majanduslikult keerulisel ajal Ronaldot palgata. 2018. aasta suvel 100 miljoni euro eest liitunud 35-aastase Ronaldo väärtust hinnatakse hetkel jalgpalliturul 70 miljoni euro ligi.

Teist hooaega Juventuses mängiv Ronaldo on kõikide sarjade peale saanud 75 kohtumisega kirja 53 väravat. Oma debüüthooajal aitas ta klubi Itaalia meistriks ja superkarika võitjaks. Käimasoleval hooajal hoidis Juventus enne meistrisarja peatamist liidrikohta, edestades ühe silmaga Rooma Laziot.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!
Futboliit (talgpall)