Kanada ajakirjanik: jalgpalli MMil tehti sohki

 (13)
Junior Agogo on löönud Ghana eest värava
AFP/Scanpix

Kanada ajakirjanik Declan Hill avalikustas, et 2006. aasta maailmameistrvõistlustel olid mitmed jalgpallurid Aasia kihlveopetturite poolt ära ostetud ja seetõttu olid osade mängude tulemused juba ette teada.

Näiteks teatas Hill, et ära olid ostetud Ghana mängijad, kes kaotasid nimelt Itaaliale ja Brasiiliale. Samuti olid tema andmetel kinni makstud osad Ecuadori ja Ukraina jalgpallurid, mistõttu olid kokku lepitud ka kaheksandikfinaali Inglismaa-Ecuador (1:0) ja veerandfinaali Itaalia-Ukraina (3:0) tulemused. Aasia sündikaat teenis kihlveokontorites nimetatud mängude peale panustamisel hiigelkasumeid.

Itaalia peatreener Marcello Lippi oli üllatunud, et kaks aastat pärast MMi tullakse välja selliste süüdistustega. Itaallase sõnul on kahetusväärne, et nende meeskonna hiilgavat saavutust tahetakse selliste väidetega kahtluse alla seada.

Rahvusvahelise Jalgpalliliidu president Sepp Blatter välistas aga kokkuleppemängud MMil. „Jalgpalli maailmameistrivõistlused on maailma tähtsaim spordisündmus. Ma ütlen, et kokkuleppemängud on välistatud.“

Futboliit (talgpall)