Juventuse legend pikendas klubiga lepingut veel kahe aasta võrra

 (1)
Gianluigi Buffon jätkab Juventuses veel pikalt
Gianluigi Buffon jätkab Juventuses veel pikaltFoto: GIORGIO PEROTTINO, Reuters/Scanpix

Itaalia jalgpalligigandi Torino Juventuse legendaarne väravavaht Gianluigi Buffon pikendas klubiga lepingut 2017. aastani. Ta on Juventuses mänginud aastast 2001 ning värske lepingu lõppedes on Buffonil vanust 39.

"Võib-olla on tegemist minu viimase tipptasemel lepinguga, aga see teadmine ei hirmuta mind. Olen mõtetega tänases päevas ja eks paistab, mis tulevikus saab," rääkis Buffon, kes alles hiljuti pidas Juventuse eest oma 500. kohtumise. Itaalia koondises on tal mänge kogunenud 146 ja ta on osalenud koguni viiel MM-finaalturniiril. Buffoni auhinnakapist puudub veel UEFA Meistrite liiga võidutrofee.

Juventusega pikendas lepingut ka keskkaistja Giorgio Chiellini, kes sattus meedia teravdatud tähelepanu alla suvisel MM-turniiril. Just Chiellini oli see mees, keda Luis Suarez hammustas. Chiellini pikendas lepingut 2018. aastani.

Nii Buffon kui Chellini jäid Juventusele truuks ka hetkel, kui klubi kokkuleppemängude tõttu meistriliigast aste madalamale heideti. See juhtus hooajal 2006/2007.

Futboliit (talgpall)