Juubelit tähistava Cristiano Ronaldo silme ees seisavad järjekordsed rekordid

 (1)
Cristiano Ronaldo järjekordset väravat tähistamas.
Cristiano Ronaldo järjekordset väravat tähistamas.Foto: Alessio Morgese / IPA/IPA/SIPA, Alessio Morgese / IPA/IPA/SIPA/Scanpix

Läbi aegade üheks paremaks jalgpalluriks peetav Cristiano Ronaldo tähistab täna sünnipäeva. Portugallasel täitub 5. veebruaril 35-eluaastat.

Ronaldo ise on loomulikult bravuurikas ning lubas, et ta teeb tipptasemel tegusid ka viie aasta pärast ehk 40-aastaselt. „Kõik sõltub motivatsioonist. 40-aastaselt mängimine ei ole minu jaoks füüsiliselt probleem,“ teatas Ronaldo.

Viiel korral maailma parimaks jalgpalluriks valitud Ronaldo saab nüüd jahtima hakata järjekordseid rekordeid. Näiteks Meistrite liigas on seni suutnud skoori teha 49 jalgpallurit, kellel vanust 35 või enam. Ehk Ronaldo võib selles nimekirjas olla 50.

35-aastastest ja vanematest mängijatest on Meistrite liigas ajastul (alates 1992. aastast) kõige rohkem väravaid löönud Didier Drogba. Sellises vanuses pallides oli ta Euroopa kõige tugevamas klubisarjas täpne viiel korral.

Kui võtta ka Euroopa meistrite karikasarja kohtumised, siis vanameistritest on kõige edukamad olnud Ferenc Puskas 17 ja Alfredo di Stefano 13 väravaga. Kindlasti on mõlemad näitajad Ronaldo jaoks püütavad.

Futboliit (talgpall)