Itaalia loodab mai lõpust alates jalgpallihooajaga jätkata, publik enne uut aastat mängudele ei pääse

 (7)
Itaalia loodab mai lõpust alates jalgpallihooajaga jätkata, publik enne uut aastat mängudele ei pääse
Cristiano Ronaldo ja Juventus mängisid viimati 8. märtsilVINCENZO PINTO/AFP/SCANPIX

Itaalia meediast tulevate teadete kohaselt loodetakse kohaliku jalgpalli kõrgliigaga jätkata parimal juhul juba 31. mail. Küll aga ei plaanita pealtvaatajaid lubada kohtumistele enne 2021. aasta jaanuarikuud.

Itaalias peatati kogu sporditegevus koroonaviiruse pandeemia tõttu 9. märtsil. Kui esialgu tühistati kõik võistlused kuni 3. aprillini, siis koroonaviiruse juhtumite arvu kiire kasvu tõttu sai peagi selgeks, et paus venineb hoopis pikemaks.

Itaalia portaali Football-Italia teatel loodetakse aga nüüd, et alates 4. maist hakatakse Saapamaal vaikselt piiranguid leevendama, mis laseks meeskondadel koos treenima hakata. Jalgpalli kõrgliigas loodetakse parimal juhul mängudega jätkata juba 31. maist alates.

Väljaande Sport Mediaset andmete kohaselt ei plaani Itaalia valitsus aga fänne lasta staadionitele vähemalt 2020. aasta lõpuni. Teatavasti peeti Itaalias juba viimased pausile eelnenud kohtumised tühjade tribüünide ees.

Sõltuvalt klubist on Itaalias jäänud hooaja lõpuni 12 kuni 13 mänguvooru. Liidrikohta hoiab Torino Juventus, edestades ühe silmaga Rooma Laziot.

Seotud lood:

Itaalia on üks enim koroonaviirusest laastatud riik maailmas. Viimaste andmete kohaselt on tuvastatud seal 152 271 koroonajuhtumit. Elu on viiruse tõttu jätnud Itaalias 19 468 inimest. Sellest paranenuid on aga 32 534.

Samal teemal: Bundesliga tahab esimesena mängudega jätkata, publik peab koju jääma ka järgmisel hooajal

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)