0:0 seisul lõppenud normaalaja järel läks Lazio kohtumist juhtima 108. minutil, kui skoori tegi Ciro Immobile. Inter jahtis viigiväravat viimaste sekunditeni välja: lisaaja kolmandal üleminutil teenis Inter karistuslöögi, mis aga videokohtunike abiga hoopis penaltiks muudeti. Pika segaduse järel, mille jooksul saadeti suupruukimise eest duši alla Lazio kaitsja Stefan Radu, realiseeris 120+5. minutil penalti Mauro Icardi.

Icardi penalti tähendas ühtlasi seda, et penalteid tuli hakata veel lööma - seerias näitasid aga tugevamat närvi Lazio pallurid. Otsustava eksimuse tegi Interi poolelt Radja Nainggolan, otsustava värava lõi Lazio ridades Lucas Leiva.

Itaalia karika poolfinaalides pole seega ühtegi eelmisel liigahooajal nelja parema seas lõpetanud meeskonda. Poolfinaalides kohtuvad AC Milan - Lazio ja Fiorentina - Atalanta.