Eesti jäi kohe mängu alguses väga ründavalt alustanud inglaste suure surve alla. Inglismaa valitses keskvälja ja avaldas väga kõrgelt pressingut.

Esimene väga hea väravavõimalus tekkis inglastel juba 5. minutil, kui keskkaitses mängiv Ragnar Klavan tegi karistusala joone lähedal vea ja külalised said ohtliku karistuslöögi. David Beckhami löök vuhises napilt üle, Eesti väravavaht Mart Poom suutis palli lendu vaid pilguga saata.

Inglismaa teine väga ohtlik moment oli 18. minutil, kui karistusala joonelt sai segamatult löögile ründaja Peter Crouch. Eesti õnneks läks ka see pealelöök napilt mööda.

Eesti esimene tõsisem üritus oli 24. minutil, kui Vladimir Voskoboinikov sai karistusalas palli, kuid inglaste keskkaitsjad Ledley King ja John Terry suutsid olukorra lahendada enne pealelööki.

28. minutil tekkis Eesti värava ees segadus Beckhami antud vabalöögi järel, kuid kodumeeskonna õnneks ei jätkunud hiljuti vigastusest paranenud Michael Owenil teravust ja otsustavust väravani jõuda.

Inglaste surve kandis vilja 37. minutil, kui vasakult äärelt tehtud pika väljaviske järel suunas Crouch palli peaga karistusala keskel olnud Joe Cole`ile, kes võttis rinnaga palli omaks ja lõi pöördelt meisterlikult 1:0. Poomil polnud mingit võimalust.

Avapoolaja lõpus jõudis inglaste puurivaht Paul Robinson, kellel polnud sinnani suurt tööd olnud, õigeaegselt väravast välja ja lõi palli ette sööstnud Voskoboinikovi eest ära. Olukord sai alguse Konstantin Vassiljevi heast söödust Inglismaa kaitsjate selja taha, kus passis oma võimalust Voskoboinikov.

Teist poolaega alustasid inglased passiivselt ja Eestil tekkis mitu võimalust järjest. Esmalt suunas Terehhov 49. minutil taha posti karistuslöögi, kuid Paul Robinson oli valvel. Kolm minutit hiljem sai vasakust trahvikasti nurgast löögile Vassiljev, kuid löök läks mööda ja Robinson tegelikult kontrollis olukorda.

54. minutil sündis inglaste teine värav ja seda Eesti kaitsjate veast. Beckhami söödule trahvikasti jõudis esimesena jaole Crouch, lüües peaga segamatult Poomi selja taha teise palli — 2:0.

62. minutil näitas Beckham taas, miks ta on Inglismaa koondisele vajalik. Tema hea sööt paremalt äärelt leidis värava eest Michael Oweni, kes lõi jala välisküljega meisterlikult 3:0.

67. minutil vahetas inglaste peatreener Steve McClaren David Beckhami asemele mängu Kieron Dyeri. Newcastle Unitedi poolkaitsja tekitas järgnevalt oma kiirete sööstudega eestlastele paremal äärel palju peavalu.

Eesti mäng oli teise värava järel halvatud — enesekindlus oli kadunud ja erilisi võimalusi luua ei suudetud, kuigi inglased mängisid lõpuminutitel märksa rahulikumalt.

Ainus võimalus oli Eestil 90. minutil, kui Tarmo Kink sai karistusalas löögile, kuid palli tõrjus väravajoonelt jalaga keskkaitsja John Terry.

Tulemusega 3:0 kohtumine lõppeski ning Eesti pole seitsme kohtumisega suutnud valikmängudes punkti- ja väravaarvet avada. Eesti ei olnud varem ka A. Le Coq Arenal nii suurt ehk 3-väravalist kaotust saanud.

McClareni õlgadelt langes aga kindlasti suur koorem, sest see võit tõstis nad taas alagrupis konkurentsi. Teistes meie alagrupi mängudes võitis Iisrael täna võõrsil Andorra 2:0, Horvaatia tegi kodus 0:0 viigi Venemaaga.

Meeskondade koosseisud:
Eesti: 1-Mart Poom, 2-Enar Jääger, 3-Andrei Stepanov, 4-Ragnar Klavan, 5-Dmitri Kruglov, 6-Aleksandr Dmitrijev, 7-Oliver Konsa (46. 18-Tarmo Neemelo), 8-Joel Lindpere, 9-Vladimir Voskoboinikov, 10-Konstantin Vassiljev, 11-Sergei Terehhov (65. 17-Tarmo Kink).

Inglismaa: 1-Paul Robinson, 2-Wes Brown, 3-Wayne Bridge, 4-Steven Gerrard, 5-Lesley King, 6-John Terry, 7-David Beckham (68. 15-Kieron Dyer), 8-Frank Lampard, 9-Peter Crouch, 10-Michael Owen (88. 14-Jermaine Jenas), 11-Joe Cole (76. 16-Stuart Downing).

Peakohtunik: Grzegorz Gilewski (Poola)
Abikohtunikud: Maciej Wierzbowski, Rafal Rostkowski (Poola)
Neljas kohtunik: Marek Mikolajewski (Poola)