Hooaeg algab: homme Manchester City - Chelsea ja Dortmundi Borussia - Müncheni Bayern

 (21)
Hooaeg algab: homme Manchester City - Chelsea ja Dortmundi Borussia - Müncheni Bayern
Manchester City mängijadAP/Scanpix

Käes on augusti keskpaik ja tavapäraselt on algamas euroopa tippliiga meeskondade hooajad. Homme alustavad ametlikke mänge muuseas Inglise meister Manchester City ja Bundesliga parim klubi Dortmundi Borussia.

Community Shieldis, kus mängivad eelmise hooaja Inglise meister ja karikavõitja, lähevad vastamisi Manchester City ja Chelsea. Kuna tegu on esimese tõsiseltvõetava mänguga üle mitme kuu, siis võib homme saada klubide hetkeseisust hea ülevaate. Chealseaga on liitunud suvel mitmed tippmängijad, seega näeb ka neid esmakordselt tõsises mängus uue koduklubi eest tegutsemas.

Ka Saksamaal peetakse homme superkarika mäng. Münhenis, Bayerni kodustaadionil Allianz Arenal mängib eelmise aasta karikasarja, meistriliiga ja Meistrite liiga teine Münheni Bayern tiitlivõitja ja karikavõitja Dortmundi Borussiaga (kuna Dortmund võitis mõlemad tiitlid, siis pääses mängule paremuselt teine võistkond).

Täna alistas Juventus Itaalia superkarika kohtumises lisaajal Napoli 4:2.

Mullune Itaalia karikavõitja Napoli asus kohtumist 27. minutil Edinson Cavani tabamusest juhtima. Kwadwo Asamoah viigistas 37. minutil, aga puhkama mindi Napoli 2:1 eduseisus, sest 41. minutil oli täpne Goran Pandev.

Valitsev meister Juventus viis mängu tänu Arturo Vidali 74. minuti penaltile lisaajale, kus saadi kirja kaks vastuseta väravat. Juventus läks 97. minutil ette Christian Maggio omaväravast, kohtumise otsustava tabamuse viimistles 101. minutil Mirko Vucinic.

Futboliit (talgpall)