Hea uudis: Itaalia kõrgliigaklubi sai koroonaviirusest priiks


Hea uudis: Itaalia kõrgliigaklubi sai koroonaviirusest priiks
Manolo GabbiadiniDanilo Vigo/ZUMAPRESS.com

Itaalia jalgpalli kõrgliigas palliv Sampdoria teatas, et kõik koroonaviirusesse nakatunud klubiliikmed on nüüdseks viirusest paranenud.

12. märtsil andis positiivse proovi ründaja Manolo Gabbiadini ning peagi ilmnes, et nakatunud on veel kuus mängijat (Albin Ekdal, Antonino La Gumina, Morten Thorsby, Jakub Jankto, Fabio Depaoli ja Bartosz Bereszynski). Aja jooksul hakkasid aga numbrid veelgi kasvama ning siis teatas Sampdoria, et töötajate privaatsuse huvides nende isikuid enam ei avalikustada.

Seega pole avalikult teada, mitu Sampdoria liiget koroonaviiruse läbi põdesid. Neljapäeva õhtul teatas aga klubi, et nüüdseks on meeskonnas kõik tervenenud.

Eriolukorrast tingitud pausi eel hoidis Sampdoria kõrgliigas 16. kohta. Viimaste teadete kohaselt loodetakse Itaalias hooajaga jätkata juba mai lõpus, ent midagi kindlat mõistagi pole.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
Futboliit (talgpall)