Hea märk: Itaalia spordiminister loodab mai algusest lubada jalgpalliklubid taas treeningutele


Hea märk: Itaalia spordiminister loodab mai algusest lubada jalgpalliklubid taas treeningutele
Torino Juventuse mängijad treeningul. AFP/Scanpix

Itaalia spordiminister Vincenzo Spadafora avaldas, et 4. maist loodetakse lasta jalgpalliklubidel taas ühistreeninguid korraldama hakata.

Praeguse seisuga kehtib eriolukord Itaalias 3. maini ning eeldatakse, et seejärel siseneb Saapamaa koroonaviiruse pandeemia teise faasi ehk piiranguid hakatakse vaikselt lõdvendama. Nimelt on Itaalias hakanud vähenema uute koroonajuhtumite arv. Kui 11. aprillil tuli juurde 4694 uut koroonaviiruse juhtumit, siis kolmapäeval oli antud arv juba 2667. Tõsi, neljapäeval tuli juurde siiski 3786 uut nakatunut.

"Järgmised paar nädalat on üliolulised, et mõista rahva tervisega seotud arenguid ning näha, kas ja millal saaks sportimisega erinevatel tasemetel jätkata," vahendas Football Italia spordiministri Spadafora sõnu. "Me loodame peagi kinnitada, et 4. mail saavad klubid naasta treeningutele."

"Loodetavasti saame sellest kuupäevast kinni pidada isegi, kui see tähendab kõigest suletud uste taga treenimist. Praegusel hetkel on kõige tähtsam rahva tervis ja ohutus."

Itaalia jalgpalli kõrgliigas peeti viimane kohtumine 9. märtsil. Sõltuvalt klubidest on Itaalias jäänud hooaja lõpuni 12 kuni 13 mänguvooru. Liidrikohta hoiab Torino Juventus, edestades ühe silmaga Rooma Laziot.

Viimaste andmete kohaselt on Itaalias tuvastatud kokku 168 941 koroonaviiruse juhtumit. Elu on viiruse tõttu jätnud Itaalias 22 170 inimest, sellest paranenuid on 40 164.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)