Andres Iniesta viis juba 7. minutil Messi hiilgava söödu järel Barcelona juhtima. 20. ja 24. minutil demonstreerisid Angel Di Maria ja Karim Benzema suurepärast üksteisemõistmist ning Real pääses prantslase väravatest juhtima. Avapoolaja lõpuks seadis Messi tabloole viiginumbrid 2:2.

Teisel poolajal tõusis peaossa peakohtunik, kes andis koguni kolm penaltit. Esmalt kukutas Dani Alves karistusala joonel Cristiano Ronaldo ning portugallane viis 11 meetri karistuslöögist Reali uuesti ette. Poolaja keskel oli Neymar pääsemas üks-ühe vastu väravavahiga, kuid kukkus. Kohtunik andis Sergio Ramosele brasiillase mahajooksmise eest punase kaardi. Penalti realiseeris Messi - viik 3:3.

Mängu saatus otsustati lõplikult 82. minutil, kui Barcelona sai teisegi penalti. Iniesta trügis kahe kaitsja vahelt läbi ja langes murule. Taas oli penalti realiseerimisel täpne Messi, kes kindlustas Barcelonale võidu.

Kõik kolm penaltit tundusid kaheldavad - Ronaldole tehti viga pigem karistusalast väljas, Neymar ja Iniesta kukkusid üsna kergelt.

Realil ja Atleticol on nüüd 70 punkti, Barcelonal 69. Mängida jääb veel üheksa vooru.

Madridi Real - Barcelona 3:4 (2:2)
7. Andres Iniesta - 0:1
20. Karim Benzema - 1:1
24. Karim Benzema - 2:1
42. Lionel Messi - 2:2
54. Cristiano Ronaldo (penalti) - 3:2
64. Lionel Messi (penalti) - 3:3
84. Lionel Messi (penalti) - 3:4