Ferguson: Manchester United lähenes enne Moyese palkamist Guardiolale


Ferguson: Manchester United lähenes enne Moyese palkamist Guardiolale
Sir Alex FergusonFoto: reuters

Legendaarne jalgpallitreener Sir Alex Ferguson on välja andnud oma uue raamatu "Leading" ning nagu ikka, kaasneb säärase sündmusega ka mitme üllatava fakti päevavalgele toomine.

Nimelt kirjutab Ferguson enda teoses, et aasta enne tema ametist lahkumist kohtus ta Pep Guardiolaga, arutamaks hispaanlasest treeneri tulevikuplaane ning potentsiaalset Manchesteri tulekut.

"Kohtusime temaga 2012. aastal New Yorkis, kuid ma ei saanud talle konkreetset pakkumist teha, kuna siis ei olnud minu lõpetamine veel päevakorras. Ütlesin talle, et ta helistaks mulle, enne kui mõne muu klubi pakkumise vastu võtab, kuid ta ei teinud seda ning siirdus 2013. aastal hoopis Müncheni Bayernisse," avaldab legendaarne šotlane, et Manchesteri klubis toona Guardiola palkamist reaalselt kaaluti.

Teatavasti sai Fergusoni ametijärglseks hoopis David Moyes, kes vastaval positsioonil 10 kuud vastu pidas. Hetkel juhendab suurklubi Louis van Gaal.

Maailma üheks edukaimaks treeneriks peetav Ferguson juhendas Unitedit aastatel 1986-2013 ning saavutas selle ajaga koguni 49 tiitlivõitu.
Futboliit (talgpall)