Espanyol asus juhtima 66. minutil, kui tabamuse sai kirja Gerard Moreno. Barcelona oligi lähedal hooaja esimesele kaotusele, kuid vahetusest sekkunud Lionel Messi karistuslöögi saatis 82. minutil väravasse keskkaitsja Gerard Pique.

Kohtumine oli küllaltki pingeline, kuna Pique oli eelnevalt võtnud Espanyoli suunas teravalt sõna. Nii saatis Pique tegemisi pidevalt vilekoor. Vilet kuulda saanud Pique käis oma tabamust loomulikult ka Espanyoli poolehoidjatele nina alla hõõrumas. Lõpuks läks ka mängijate vahel rüseluseks.

Skooriga 1:1 mäng aga lõppes ning Barcelona on sel hooajal Hispaania liigas teeninud nüüd 18 võitu ja saanud kirja neli viiki, mis annab neile tabelis 58 punktiga kindla esikoha.

Teisel positsioonil on Madridi Atletico 46-ga, kolmandal Valencia 40-ga ja neljandal Madridi Real 39-ga. Võrreldes Barcelonaga on nimetatud kolmikul üks mäng vähem peetud.