Avapoolajal oli küll aktiivsem ja domineerivam meeskond Liverpool, kuid väravani jõudis AC Milan. Poolaja lõpuminutitel teenisid itaallased vabalöögi, mida läks sooritama Andrea Pirlo. Itaallase pealelöögile jäi õnnelikult ette Filippo Inzaghi, kellest põrkas pall Pepe Reina jaoks püüdmatult väravasse — 1:0.

Teist poolaega alustas samuti aktiivsemalt Inglismaa käesoleva hooaja kolmanda kohaga lõpetanud Liverpool. Enamasti jättis aga viimane sööt soovida ja üliohtlikke momente luua ei suudetud. Korra pääses küll kapten Steven Gerrard läbi, kuid tema lähilöögi Milani puurivaht Dida tõrjus.

AC Milani mäng oli rajatud vasturünnakutele ja 81. minutil jõuti ka sihile. Brasiillase Kaka suurepärase söödu järel pääses Inzaghi Liverpooli väravavahi Pepe Reinaga üks-ühele ja lõi 2:0.

Kohtumise lõpuminutitel lõi küll hollandlane Dirk Kuyt nurgalöögijärgsest olukorrast 1:2, kuid viigiväravat Liverpoolil enam saavutada ei õnnestunud.

AC Milan sai magusa revanši kahe aasta taguse finaalkaotuse eest ja on nüüd Euroopa ihaldusväärseima klubisarja võitnud juba seitse korda.

Meeskondade koosseisud:
AC Milan: Dida; Massimo Oddo, Alessandro Nesta, Paolo Maldini, Marek Jankulovski (80. Kahha Kaladze); Gennaro Gattuso, Andrea Pirlo, Massimo Ambrosini; Kaká, Clarence Seedorf (90. Giuseppe Favalli); Filippo Inzaghi (89. Alberto Gilardino).
FC Liverpool: Pepe Reina; Steve Finnan (88. Alvaro Arbeloa), Jamie Carragher, Daniel Agger, John Arne Riise; Steven Gerrard, Javier Mascherano (78. Peter Crouch) , Xabi Alonso, Boudewijn Zenden (59. Harry Kewell), Jermaine Pennant; Dirk Kuyt.