Euroopa liiga: Southampton põrus, Dortmund lõi norrakatele seitse

 (26)
Euroopa liiga: Southampton põrus, Dortmund lõi norrakatele seitse
Dortmundi mängijad järjekordset väravat tähistamas.Foto: reuters

Euroopa liiga play-off tõi halbu uudiseid Inglismaa jalgpalli austajatele - lisaks West Hamile ei pääse Euroopa liiga alagrupiturniirile Premier League'i tiimidest ka Southampton, kes alistus taanlaste Midtjyllandile.

Kuigi avamäng Inglismaal lõppes tulemusega 1:1, mis andis Southamptonile kõik võimalused kordusmängus oma paremuse maksma panemiseks, ei suudetud Taanis väravat lüüa ning Midtjyllandi üksik tabamus viis Euroopa liiga alagruppi hoopis nemad.

Teistest suurtiimidest sai uhke võidu kirja Dortmund, kes jäi küll taas norralaste Oddi vastu mängu algul kaotusseisu, kuid tagus seejärel Marco Reusi kübaratriki toel seitse kolli ning läks uhke koguskooriga 11:5 edasi grupimängudele, kirjutab Soccernet.ee.

Üllatusena võib veel välja kahe Aserbaidžaani klubi edenemise - Karabahh alistas kahe mängu kokkuvõttes koguni 4:0 šveitslaste Young Boysi, Sergei Zenjovi koduklubi Gabala alistas võõrsilväravate reegli abil Panathinaikose.

Euroopa liiga alagrupid loositakse täna Eesti aja järgi kell 14.00.

Euroopa liiga play-off, kordusmängud (rasvaselt edasipääsejad):

Almatõ Kaisar (Kasahstan) - Bordeaux (Prantsusmaa) 2:1
Jablonec (Tšehhi) - Ajax (Holland) 0:0
Karabahh (Aserbaidžaan) - Young Boys (Šveits) 3:0
Kaasani Rubin (Venemaa) - Rabotnicki (Makedoonia) 1:0
HJK (Soome) - Krasnodar (Venemaa) 0:0
Videoton (Ungari) - Poznani Lech (Poola) 0:1
Saint-Etienne (Prantsusmaa) - Milsami (Moldova) 1:0
Thun (Šveits) - Praha Sparta (Tšehhi) 3:3
AZ (Holland) - Astra (Rumeenia) 2:0
Brondby (Taani) - PAOK (Kreeka) 1:1
Fenerbahce (Türgi) - Atromitos (Kreeka) 3:0
Spliti Hajduk (Horvaatia) - Liberec (Tšehhi) 0:1
Panathinaikos (Kreeka) - Gabala (Aserbaidžaan) 2:2
Rosenborg (Norra) - Bukaresti Steaua (Rumeenia) 0:1
Dortmundi Borussia (Saksamaa) - Odd (Norra) 7:2
Liege'i Standard (Belgia) - Molde (Norra) 3:1
Vojvodina (Serbia) - Plzeni Viktoria (Tšehhi) 0:2
Athletic Bilbao (Hispaania) - Žilina (Slovakkia) 1:0
Midtjylland (Taani) - Southampton (Inglismaa) 1:0
Varssavi Legia (Poola) - Zorja (Ukraina) 3:2
Salzburg (Austria) - Minski Dinamo (Valgevene) 2:0, pen. 2:3
Belenenses (Portugal) - Altach (Austria) 0:0

Futboliit (talgpall)