Kindla võiduga edenes järgmisesse ringi Manchester United, alistades koduväljakul 4:0 Club Brügge. Külaliste jaoks läks olukord raskeks 23. minutil, kui punase kaardi sai kastis käega mängimise eest Simon Deli. Bruno Fernandes realiseeris seejärel penalti, viies Unitedi 1:0 juhtima.

Loetud minutid hiljem lõi esimese värava Unitedi särgis jaanuaris meeskonnaga liitunud Odion Ighalo. Poolajale mindi juba 3:0 eduseisus, kui korra sahistas võrku ka Scott McTominay. Teisel poolajal lõi kaks väravat Fred, tehes lõppseisuks 5:0. Kahe mängu kokkuvõttes sai United Brügge üle 6:1 võidu.

Konkurentsist langes aga kevadel Meistrite Liigas nelja parema sekka jõudnud Amsterdami Ajax. Hollandi hiid võitis küll 2:1 Getafet, aga kuna avavoorus oli saadud 0:2 kaotus, siis 16 parema sekka pääses ikkagi Hispaania klubi.

Üllatuslikult langes konkurentsist Londoni Arsenal. Inglismaa klubi läks korduskohtumisele Olympiacose vastu 1:0 eduseisus. Normaalaeg aga kaotati külalistele Pape Abou Cisse väravast 0:1, mis tähendas, et ees ootas lisaaeg.

113. minutil sahistas Arsenali poolelt võrku Pierre-Emerick Aubameyang. Kui juba tundus, et kaheksandikfinaali edeneb Londoni klubi, siis viimane sõna jäi siiski külalistele. 119. minutil oli täpne Youseff El Arabi, tehes seisuks 2:1. Kahe mängu kokkuvõttes pääses 2:2 seisu järel võõrsilvärava reegli abil edasi Olympiacos.

Inglismaa klubidest kindlustas koha 16 parema seas ka Wolverhampton. Korduskohtumine kaotati küll Espanyolile 2:3, aga avavooru 4:0 võit viis edasi ikkagi Wolverhamptoni.