Endine Barcelona mängija avaldas tõe kahe legendi lahkumise kohta: nad müüdi ära, et Messit kaitsta

 (1)
Endine Barcelona mängija avaldas tõe kahe legendi lahkumise kohta: nad müüdi ära, et Messit kaitsta
Ronaldinho Barcelona särgisFoto: Manu Fernandez, AP/Scanpix

Endine Barcelona mängumees, valgevenelane Alexandr Hleb avaldas, miks klubi tähtmängijad Ronaldinho ja Deco 2008. aastal kiirelt pärast Pep Guardiola peatreeneriks asumist klubist lahkusid.

"Ronaldinho ja Deco kippusid treeningutele purjuspäi ilmuma," avaldas Hleb. "Ronaldinho ja Deco müüdi Barcelonast ära, sest klubi kartist, et nad hakkavad Lionel Messile halvasti mõjuma."

Legendaarne portugallane Deco mängis Barcelonas aastatel 2004-2008 ning võitis kahel korral Hispaania meistritiitli ja korra Meistrite Liiga. Brasiillane Ronaldinho veetis Kataloonia hiiu ridades viis hooaega, mille jooksul ta lõi 207 kohtumisega 94 väravat.

2008. aastal Londoni Arsenalist Barcelonasse siirdunud Hleb ei suutnud meeskonns end põhikoosseisu mängida ning sai nelja aasta peale kirja 19 kohtumist, veetes enamuse ajast laenul teistes klubides.

Hleb tunnistas, et ta ei soovinudki Barcelonaga liituda. "Tegelikult olid mu esimesed valikud Arsenali jäämine või Müncheni Bayerniga liitumine, aga agendid käskisid minna, sest Guardiola kutsus."

Futboliit (talgpall)