Eesti vutiliigades lõppes üleminekuperiood

 (5)
Flora ja TVMK mäng A.Le Coq Arenal
Postimees/Scanpix

Üleminekuakna viimasel päeval oli tähelepanuväärseimaks Eesti koondises 34 mängu pidanud ja 3 väravat löönud Aivar Anniste naasmine kodumaale — poolkaitsja ühines Meistriliigas medalite eest võitleva Tallinna FC TVMK-ga.

30. juulil liitusid laenulepingu alusel kõrgliigas 7. kohal asuva Viljandi JK Tulevikuga kaks FC Levadia duubelvõistkonna pallurit, noortekoondistesse kuulunud vennad Eino ja Sander Puri.

Meistriliiga klubidest täiendas 25. juulil oma ridu ka Narva JK Trans, kes palkas kaks mängijat Venemaalt — Igor Losevi ja Anatoly Martynovchenko (registreeritud duubelvõistkonda).

Üleminekud
1. juuli:
Sergei Ottšik: Tartu JK Maag Tammeka (ML) -> Tartu Välk 494 (EL)
Alan Monken Arruda: Helsinki Diplomat Sports Club (FIN) -> Nõmme JK Kalju (EL)
Paulo Alberto Pimentel: BK-46 (FIN) -> Nõmme JK Kalju (EL)
Jean Pierre Marques Lopes: Norrby IF (SWE) -> Nõmme JK Kalju (EL)
Anton Pomazan: Äänekosken Huima (FIN) -> JK Tallinna Kalev (ML)
Liivo Leetma: Tallinna FC TVMK (ML) -> JK Tallinna Kalev (ML)
Sander Viira: Sörve JK (II) -> FC Kuressaare (ML)
Roland Kütt: Sörve JK (II) -> FC Kuressaare (ML)
Kristjan Leedo: FC Kuressaare (ML) -> Sörve JK (II)
Pelle Pohlak: FC Kuressaare (ML) -> Sörve JK (II)
Kevin Rand: FC Kuressaare (ML) -> Sörve JK (II)
Martin Salong: FC Kuressaare (ML) -> Sörve JK (II)
Ludvig Tasane: FC Kuressaare (ML) -> Sörve JK (II)
Juri Fjodorov: JK Sillamäe Kalev (EL) -> Kohtla-Järve FC Lootus (II)
Konstantin Jakušev: JK Sillamäe Kalev (EL) -> Kohtla-Järve FC Lootus (II)
Sergei Marinin: JK Sillamäe Kalev (EL) -> Kohtla-Järve FC Lootus (II)
Sergei Vihrov: vaba -> JK Sillamäe Kalev (EL)

3. juuli:
Vjatšeslav Zahovaiko: Kuwait Sporting Club (KUW) -> Tallinna FC Flora (ML)

4. juuli:
Martin Põvvat: FCF Järva-Jaani SK (III) -> FC Elva (EL)
Indrek Rist: HÜJK Emmaste (II) -> FC Elva (EL)

6. juuli
Viljar Tammeleht: Türi Ganvix JK (III) -> Pärnu JK Vaprus (ML)
Artjom Artjunin: Maardu Esteve (III) -> Tallinna FC Levadia II (EL)
Mihhail Lavrentjev: Maardu Esteve (III) -> Tallinna FC Levadia II (EL)
Igor Subbotin: Maardu Esteve (III) -> Tallinna FC Levadia II (EL)
Dmitri Makarevitš: Tallinna FC TVMK II (EL) -> Lasnamäe FC Ajax (ML)
Anton Aristov: Tallinna FC Levadia II (EL) -> JK Tallinna Kalev (ML)
Kaimar Saag: JK Tallinna Kalev (ML) -> Tallinna FC Levadia II (EL)

10. juuli
Stanislav Pedõk: Pärnu JK Vaprus (ML) -> Tallinna FC Flora (ML)
Eimantas Marozas: Tartu JK Maag Tammeka (ML) -> FBK Kaunas (LIT)
Viktors Dobrecovs: Tallinna FC TVMK (ML) -> FC Daugava (LAT)

11. juuli
Rauno Tutk: FC Elva (EL) -> Viljandi JK Tulevik II (EL)
Kaido Koppel: FC Elva (EL) -> Viljandi JK Tulevik II (EL)
Leino Avi: FCF Järva-Jaani SK (III) -> Viljandi JK Tulevik II (EL)

17. juuli
Rasmus Tomson: Tallinna FC TVMK (ML) -> Tartu JK Maag Tammeka (ML) (laen)

20. juuli
Mait Nõmme: Kuusalu JK Rada (II) -> JK Tallinna Kalev (ML)

25. juuli
Hudson Luis Silva de Souza: CAEC (BRA) -> Nõmme JK Kalju (EL)
Igor Losev: SK Dimitrov (RUS) -> Narva JK Trans (ML)
Anatoly Martynovchenko: Dolgie Prudy (RUS) -> Narva JK Trans II (II)

30. juuli
Vadim Seero: Tallinna FC TVMK (ML) -> Tartu Välk 494 (EL)
Sander Puri: Tallinna FC Levadia II (EL) -> Viljandi JK Tulevik (ML) (laen)
Eino Puri: Tallinna FC Levadia II (EL) -> Viljandi JK Tulevik (ML) (laen)

31. juuli
Vladimir Vassiljev: Tartu JK Maag Tammeka II (EL) -> Viljandi JK Tulevik II (EL)
Aivar Anniste: Enköpings SK FK (SWE) -> Tallinna FC TVMK (ML)
Kauri Siim: Viljandi JK Tulevik (ML) -> Pärnu JK Vaprus (ML)
Allan Soomets: JK Tallinna Kalev II (II) -> FC Elva (EL)
Ranner Pak: Tallinna JK (II) -> Nõmme JK Kalju (EL)
Oliver Suur: Tallinna JK II (III) -> Nõmme JK Kalju (EL)
Rene Saar: Tallinna JK II (III) -> Nõmme JK Kalju (EL)
Sami-Sander Kivi: Tallinna JK (II) -> Nõmme JK Kalju (EL)
Rismar Marmor: vaba -> Nõmme JK Kalju (EL)
Tarvo Laurson: Valga FC Warrior (EL) -> Tartu JK Maag Tammeka II (EL)
Kostiantyn Logvin: Rummu Dünamo (III) -> Tallinna FC Levadia II (EL)

ML = Meistriliiga, EL = Esiliiga, II = 2. liiga, III = 3. liiga

Futboliit (talgpall)