Dokumendid said avalikuks. Euroopa suured jalgpalliklubid plaanivad luua Superliiga, mis hävitaks nii Meistrite liiga kui ka Premier League'i

 (113)
Uus liiga tuleb juba 2021. aastal?
FC Barcelona ja Madridi Real hakkaksid mõlemad mängima uues Superliigas.
FC Barcelona ja Madridi Real hakkaksid mõlemad mängima uues Superliigas. Foto: Albert Gea, Reuters/Scanpix

Euroopa klubijalgpallis on aastaid räägitud, et suured tiimid on Euroopa Jalgpalli Liidust UEFA-st väsinud ja tahavad luua hoopis enda sarja. Football Leaks dokumentide kaudu on jõudnud avalikkuse ette, et 2021. aastal soovitaksegi käima lükata Superliiga, mis võib anda surmahoobi nii Meistrite liigale kui ka Premier League'ile.

Inglismaa meedia vahendab Football Leaks'i dokumente ning märgib, et liigal oleks 11 asutajaklubi. Kokku hakkaks liigas mängima aga 16 tiimi.

Liiga asutajateks oleksid Inglismaa suurklubid Manchester United, Manchester City, Liverpool, Londoni Chelsea ja Londoni Arsenal, Hispaania gigandid Madridi Real ja FC Barcelona, Itaalia tipud Torino Juventus ja AC Milan, Prantsusmaa suurklubi PSG ning Saksamaa tipp Müncheni Bayern, kirjutab Der Spiegel.

Seotud lood:

Liiga 11 asutajat plaanivad luua liiga nii, et nemad ei saaks sealt välja kukkuda. Esialgu oleks neile koht garanteeritud 20 aastaks. Ülejäänud viis kohta täidetakse esialgu kutsete alusel. 2021. aasta hooajaks tahetakse liigasse kutsuda Madridi Atletico (Hispaania), Dortmundi Borussia (Saksamaa), Marseille (Prantsusmaa), Milano Inter (Itaalia) ja AS Roma (Itaalia).

Seniste teadete kohaselt teeniksid parimad klubid sellises liigas mängimise eest ühel hooajal üle 500 miljoni euro. Tasub märkida, et Meistrite liiga võit toob praegu meeskonnale sisse 80 miljonit eurot.

Liigasüsteemina oleks esialgu kavas turniirisüsteem, kus kõik mängiksid omavahel kaks korda läbi. Edasi tuleks juba play-off.

Lisaks soovitakse luua ka teine liiga, mis alluks Superliigale. Teise liiga parimad saaksid pidada üleminekumänge Superliiga nö viie kutsutud külalisega.

Väidetavalt võib uus liiga allkirjad saada juba tänavu novembris. Kui selline liiga tõesti sünnib, siis oleks see surmahoop Meistrite liigale. Suure paugu saaks ka Premier League, kes jääks niimoodi ilma koguni viiest tipptiimist.

Avalikkuse ette jõudnud info kohaselt oleksid liiga omanikeks klubid ise. Realile kuuluks 18,77 protsenti liigast, FC Barcelonale 17,61 protsenti, Manchester Unitedile 12,58 protsenti ning Müncheni Bayernile 8,29 protsenti. Ülejäänud asutajaliikmed peaksid leppima väiksema osalusega.

Futboliit (talgpall)