Nädal tagasi Londonis peetud avamängu 0:1 kaotanud Liverpool avas kodustaadionil skoori 22. minutil vabalöögijärgsest situatsioonist. Liverpooli kapten Steven Gerrard mängis vabalöögi lahti Daniel Aggerile, kes saatis terava löögi Petr Cechile püüdmatult alla nurka — 1:0.

Mängu valitsenud Liverpool oli teisele väravale lähedal 58. minutil, mil peaga lõi latti ründaja Dirk Kuyt. Enne seda oli terava pealöögi teinud Peter Crouch, mille Chelsea puurivaht Petr Cech suutis jalgadega tõrjuda, enne kui John Terry olukorra puhtaks lõi.

74. minutil oli väravale lähedal külalismeeskond Chelsea, kui äärelt läbi pääsenud Ashley Cole andis terava söödu värava ette, kus viimasel minutil lükkas Didier Drogba eest palli üle värava Jamie Carragher. Antud olukord oleks võinud lõppeda ka omaväravaga.

Väga ohtlikke momente kumbki meeskond edaspidi enam luua ei suutnud ja mängu normaalaeg lõppes 1:0 Liverpoolile.

Lisaaja kümnendal minutil jõudis Liverpool Dirk Kuyti löögist väravani, kuid kohtunik fikseeris õigustatult suluseisu. Mõlemapoolsete võimalustega mängus rohkem väravaid ei löödud ja Meistrite Liiga esimese finalisti pidid selgitama penaltid.

Penaltiseeria kangelaseks tõusis Liverpooli väravavaht Pepe Reina, kes tõrjus kolmest penaltist kaks (Robbeni ja Geremi löögi). Liverpool võitis seeria 4:1 ja jõudis finaali.

Kolmapäeval selgitavad Meistrite Liiga teise finalisti AC Milan ja Manchester United.