Bundesliga plaan hooaja jätkamiseks: staadionile lubatakse korraga vaid 322 inimest, mängijad peavad ise oma vorme pesema

 (1)
Bundesliga plaan hooaja jätkamiseks: staadionile lubatakse korraga vaid 322 inimest, mängijad peavad ise oma vorme pesema
Foto: Imago Sport/Scanpix

Saksamaa jalgpalli Bundesliga on esitanud valitsusele plaani, kuidas võiks 9. mail hooajaga kinniste uste taga jätkata.

Et mängud saaksid jätkuda, tuleb Bundesligal meistriliiga ja esiliiga peale tellida 25 000 koroonaviiruse testi, mis läheb neile maksma 2,5 miljonit eurot. Igat mängijat plaanitakse testida vähemalt kord nädalas. Testitakse ka treenereid ja kohtunikke.

Mängud toimuksid ilma pealtvaatajateta. Maksimaalselt tohiks ühel meistriliiga mängul viibida korraga 322 inimest, esiliigas 270. Staadionile lubataks lisaks meeskondadele ja kohtunikele ajakirjanikud, kaameramehed, dopinguametnikud, turvamehed, väljakumeistrid ja pallipoisid.

Kõik inimesed jagatakse tsoonidesse. Näiteks kõrgliigas lubataks 98 inimest staadionile, 115 tribüünile ja 109 staadionist väljaspoole. Meeskonnad saabuksid staadionile eraldi ning sellised rituaalid nagu kätlemine ja tiimi pildistamine jäetaks ära. Samuti ei jalutaks mängijatega koos murule maskotilapsed.

Meditsiinipersonal peaks kandma kaitsemaske, väljaku ääres peaksid olema kraanikausid ning pressikonverentsid toimuksid virtuaalselt. Kõiki staadionile sisenejaid kraaditakse.

Nakkusohu vähendamiseks peaksid mängijad peale igat kohtumist mänguvormid endaga koju kaasa võtma ja neid seal pesema.

Enamus Bundesliga klubidel on veel pidamata üheksa kohtumist. Jalgpallijuhtide eesmärk on hooaeg lõpetada mai ja juuni jooksul. Esialgse plaani järgi peaksid viimased kohtumised toimuma 27. ja 28. juunil.

Bundesliga hooaja jätkamine seisab nüüd vaid Saksamaa terviseametnike loa taga.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
Futboliit (talgpall)