Tänu 3:0 võidule Egiptuse üle tõusid alagrupis viimasel kohal olnud jänkid B-alagrupis teisele kohale ning jõudsid MM-finaalturniiri peaproovil poolfinaali, vahendab sport.err.ee

Viimase vooru eelne seis lubas USA-le edasipääsu juhul kui üllatajat Egiptust võidetakse vähemalt 3:0 ning edasipääsu taganud Brasiilia suudab samaga vastata valitseva maailmameistri Itaalia vastu.

USA sai Rustenburgis toimunud kohtumises ülesandega hästi hakkama - Charlie Daviesi, Michael Bradley (pildil valges) ja Clint Dempsey väravad tagasid koondisele 71. minutiks vajaliku edumaa.

Brasiilia oli Pretorias Luis Fabiano kahest tabamusest ning Andrea Dossena omaväravast jõudnud sama skoorini jõudnud juba avapoolaja lõpuks.

USA päästis Itaalia vastu võrdse väravate vahe juures üks enamlöödud värav.

Itaalia koondisele oli avapoolaja 0:3 kaotus tõeline katastroof., viimati lasti endale poolajaga nii palju väravaid lüüa 52 aastat tagasi.

Poolfinaalis lähevad ameeriklased vastamisi laupäeval 15. järjestikuse võidu saanud ning 35 mängu kaotuseta püsinud Hispaania vastu, Brasiilia kohtub võõrustajate lõuna-aafriklastega.