Kolm päeva pärast CONCACAF Gold Cupi finaalis USA-lt saadud kaotust võitsid mehhiklased 5-kordse maailmameistri ja Copa America tiitlikaitsja 2:0, teatab AP.

Avavärava lõi 23. minutil Nery Castillo, kes sai hakkama tõelise iluväravaga. Juan Carlos Cacholt saadud söödu järel tõstis Castillo palli üle kaitsja Maiconi ja mängis seejärel üle ka väravavaht Doni.

29. minutil saatis Ramon Morales Brasiilia väravasse karistuslöögi — 2:0.

Eelmise aasta MM-finaalturniiril veerandfinaalis konkurentsist tõrjutud brasiillased enam mängu päästa ei suutnud. 2006. aasta novembris Mehhiko uueks juhendajaks tõusnud Hugo Sancheze jaoks oli see kindlasti treenerikarjääri magusaim võit.

“Oleme neid võitnud varem mitmel korral, kuid teadsime, et tegemist on ohtliku vastasega,” sõnas kaotuse järel brasiillaste peatreener Dunga. “Viimasel 35 minutil domineerisime mängu, kuid väravaid ei tulnud.”

Teises B-grupi mängus võitis Tšiili 3:2 Ecuadori.

Mehhiko ja USA osalevad Copa America turniiril külalismeeskondadena.