BLOGI | Madridi Real kaotas Meistrite liigas teistkordselt Šahtarile, Liverpool ja Porto tagasid edasipääsu

(29)
 Dentinho lõi Šahtari värava
Dentinho lõi Šahtari väravaFoto: SERGEY DOLZHENKO, EPA/Scanpix

Teisipäeva õhtul tehti jalgpalli UEFA Meistrite liigas algust alagrupiturniiri eelviimase ehk viienda vooruga ning edasipääsu play-offi tagasid kaks klubi - Liverpool ja Porto.

Liverpool sai tänu Amsterdami Ajaxi puurivahi Andre Onana eksimusele hollandlaste üle 1:0 võidu ja tagas esimesena edasipääsu D-alagrupist. Onana tuli Neco Williamsi tsenderduse järel väravast välja, kuid ei küündinud pallini ja Curtis Jones lükkas selle tühja võrku.

FC Portole piisas kodus Manchester City vastu 0:0 viigist, et C-alagrupis inglaste kõrval teisena edasipääs tagada, sest Marseille võitis samal ajal 2:1 Olympiakost.

B-alagrupis suutis Donetski Šahtar sel hooajal juba teistkordselt Madridi Reali üle mängida, kui võttis kodus 2:0 võidu. Ukrainlaste väravad lõid teisel poolajal vahetusmehed Dentinho ja Manor Solomon. Mõlemal klubil on nüüd tabelis 7 punkti, millega jagatakse teist kohta, kuid omavahelised mängud on Šahtari kasuks.

Väga raskes seisus olnud Milano Inter suutis oma lootused ellu jätta, kui võitis võõrsil grupi liidrit Mönchengladbachi Borussiat 3:2. Kaks väravat lõi teise poolaja keskel Romelu Lukaku.

Nädala pärast peetavas viimases voorus võõrustab Real (7 punkti) Borussiat (8), Šahtar (7) sõidab külla Interile (5).

Jalgpalli Meistrite liiga (01.12)
Mängud on lõppenud. Borussia M. 2:3 Inter, Atletico Madrid 1:1 Bayern, Marseille 2:1 Olympiakos, Porto 0:0 Manchester City, Atalanta 1:1 Midtjylland, Liverpool 1:0 Ajax. Edasipääsu tagasid Porto ja Liverpool, Interi lootused jäid ellu. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1333895164721557505
Bayern on viigistanud Atöetico vastu 1:1-le. 86. minutil realiseeris Thomas Müller penalti. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1333892583152623616
Vahetusmees Gabriel Jesus lööb Porto vastu värava, kuid VAR fikseerib suluseisu! Seis ikka 0:0.
Uskumatu pööre - prantslane Alassane Plea vormistab kübaratriki ja Mönchengladbachi Borussia viigistab Interi vastu 3:3-le! EI! See värav ei loe! Kohtunikud otsustasid, et Embolo segas väravavahi Handanovići vaadet.
Imelises hoos Lukaku, kes kanti Manchester Unitedis maha, on löönud selle aastanumbri sees juba 36 väravat. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1333887591834406915
Atalanta suudab Midtjyllandi vastu viigistada 1:1-le. Värava autoriks 79. minutil Cristian Romero.
Marseille pääseb Olympiakose vastu 2:1 ette. Dimitri Payet realiseeris ka teise penalti.
Alassane Plea lööb 76. minutil teise värava ja vähendab Mönchengladbachi Borussia kaotusnumbrid Interile 2:3-le.
Inter lööb tabelijuhi Mönchengladbachi Borussia vastu 3:1 ja on august välja ronimas. 73. minutil lõi oma teise värava Belgia koondise ründetäht Romelu Lukaku. Inter (hetkel 5p) mängib viimases voorus kodus Šahtariga (7), Real (7) võtab aga vastu Borussia (8).
Inter lööb elu ja surma värava - 2:1! Lukaku viib 64. minutil itaallased uuesti M. Borussia vastu ette. Hetkeseisuga tõotab selle alagrupi viimane voor tulla ülipõnev, kus mängus on veel mõlemad edasipääsukohad ja kõigil on võimalus. Borussial on praegu 8, Šahtaril ja Realil 7 ning Interil 5 punkti.
Curtis Jones viib Liverpooli 58. minutil 1:0 juhtima. Minut enne seda lõi Ajaxi mees David Neres posti... See värav jääb puurivahi Andre Onana hingele, kes tuli väravast välja, kuid ei saanud Neco Williamsi tsenderdust kätte ja Jonesil jäi üle vaid pall tühja võrku lükata.
Ajaxil oli 52. minutil hiilgav võimalus, kuid Davy Klaassen ei suuda skoori avada! https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1333882443967950854
Marseille viigistab Olympiakose vastu 1:1-le: Dimitri Payet realiseeris 54. minutil penalti. Prantslased on enne tänast punktita.
Hetkeseisuga on edasipääsu 16 parema hulka tagamas Madridi Atletico, Porto ja Liverpool. Enne tänast on play-offi pilet taskus järgnevatel klubidel: A-grupp: Bayern, C: Manchester City, E: Chelsea, Sevilla, G: Barcelona, Juventus.
Avapoolajad on lõppenud. Borussia M. 1 : 1 Inter, Atletico Madrid 1 : 0 Bayern, Marseille 0 : 1 Olympiakos, Porto 0 : 0 Manchester City, Atalanta 0 : 1 Midtjylland, Liverpool 0 : 0 Ajax.
Mönchengladbachi Borussia viigistab poolajavile eel Interi vastu 1:1-le. Värava lõi Alassane Plea. Hetkeseisuga on Interi Meistrite liiga teekond lõppemas...
Liverpooli debütant Caoimhin Kelleher teeb hea tõrje pärast Noussair Mazraoui pealelööki.
Olympiakos asub võõrsil Marseille`vastu 1:0 juhtima, kui sihile jõuab 33. minutil Mady Camara. Kuna Porto ja Manchester City mängu seis on hetkel 0:0, on Portugali klubi City kõrval edasipääsu tagamas.
Interi ülioluline värav oli Matteo Darmiani jaoks Itaalia klubis debüütväravaks. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1333871508469460996
Ajax on palli valdamise osas Liverpooli vastu peal 65-35%.
Liverpooli äärekaitsja Andy Robertson oli lähedal omaväravale, kui Ajax tegi terava tsenderduse! Külalised on alustanud väga aktiivselt ja ohtlikult.
Madridi Atletico pääseb Müncheni Bayerni vastu 1:0 ette - 26. minutil on täpne João Félix. Kui hispaanlased suudavad edu hoida, tagavad nad Bayerni kõrval edasipääsu.
Matteo Darmian viib Milano Interi võõrsil Mönchengladbachi Borussia vastu juhtima 1:0. Hetkel on tabeliseis korralikult pea peale löödud ja pinge ainult kasvab: Borussial on 8, Realil ja Šahtaril 7 ning Interil 5 punkti.
Statistika ei valeta: Real teeb kõigi aegade viletsaimat alagrupiturniiri kaitsetöö mõttes - neile on viie mänguga löödud juba 9 väravat. https://twitter.com/OptaJose/status/1333863970248286214
Õhtuste mängude esimese värava lööb üllatuslikult Midtjylland, kes asub võõrsil  Alexander Scholzi tabamusest Atalanta vastu 1:0 juhtima. Selline tulemus oleks nii Liverpoolile kui Ajaxile suur kingitus, kuid mõistagi on pikk mäng veel ees...
Kas järjekordne vigastus Liverpooli leeris? Andy Robertson lonkab kergelt, kuid saab õnneks mängu jätkata.
Liverpooli mängumees Curtis Jones tabas 6. minuti kauglöögil Ajaxi posti.
KÕIK! Šahtar alistas tänavu teistkordselt Madridi Reali - täna olid ukrainlaste võidunumbrid 2:0. Salzburg mängis üle Moskva Lokomotivi 3:1. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1333860093889286145
Šahtar teeb seisuks 2:0 - 82. minutil jõuab sihile Solomon. Kas Real piirdub tänavu Meistrite liigas alagrupiturniiriga? https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1333867555069587466
Salzburg taastab juba kaks minutit pärast Mirantšuki penaltit kaheväravalise eduseisu. 81. minutil teeb Karim Adeyemi seisuks 3:1.
Zidane teeb kolm vahetust korraga - sisse Isco, Vinicius Junior ja Mariano, välja Odegaard, Rodrygo ja Benzema .
Lokomotiv teenib 78. minutil Salzburgi vastu penalti ning Anton Mirantšuk realiseerib 11 meetri karistuslöögi seisuks 1:2.
Real on tõsises hädas ning ründavamaks pooleks on Šahtar. Tete löögi tõrjub Courtois.
Liverpooli algkoosseis Ajaxiga mänguks on alljärgnev. Inglaste esiväravavaht Alisson jääb kerge vigastuse tõttu eemale, üllatuslikult on väravas 22-aastane debütant Caoimhin Kelleher, mitte aga teine number Adrian. https://twitter.com/LFC/status/1333843302144233474
Hetkel on tabeliseis väga intrigeeriv, sest nii Realil kui Šahtaril on 7 punkti ning omavaheliste mängude seis ukrainlaste kasuks.
Šahtar asus Reali vastu juhtima 1:0! 57. minutil lõi kontrarünnakul värava Dentinho.  Reali kaitseliinis eksis Varane.
Võit tagaks Realile edasipääsu. Viimases voorus tuleb hispaanlastel rinda pista liidermeeskonna Mönchengladbachi Borussiaga. Hetkeseis:
Teine poolaeg on alanud mõlemas mängus.
22-aastane Saksamaa noortekoondislane Mergim Berisha viib 41. minutil Salzburgi meeskonna Lokomotivi vastu 2:0 juhtima.
Realilt väga ohtlik olukord, kuid Marco Asensio löögi suudab Šahtari puurivaht Trubin tõrjuda.
Õhtu esimese värava lööb Salzburg. 28. minutil jõuab võõrsil Moskva Lokomotivi vastu sihile Mergim Berisha. Hetkeseisuga oleks Salzburgil 4 ja Lokomotivil 3 punkti. See tulemus sobib hästi Atleticole, kellel on enne õhtust Müncheni Bayerniga (12p) mängu teisena 5 punkti.
Kui Šahtar suudaks täna Reali alistada, saaks neist alles viies klubi, kes on Reali vastu mõlemad alagrupimängud võitnud. Varem on seda suutnud Ajax (1995-96), Bayern (1999-2000), Juventus (2008-09) ja CSKA (2018-19).
Real on alustanud ründavalt. 6. minutil lööb Marco Asensio posti.
Esimesed mängud on alanud: Šahtar - Real ja Lokomotiv - Salzburg.
Kes on edasipääsu juba taganud ja kellel on lootus sellel nädalal play-offi koht kindlustada? https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1333787922814824450