"Bioloogilise pommina" tuntuks saanud mängul viibinud jalgpallur on hädas: koroonaviirus pole kehast kuu ajaga taandunud

 (3)
"Bioloogilise pommina" tuntuks saanud mängul viibinud jalgpallur on hädas: koroonaviirus pole kehast kuu ajaga taandunud
Marco Sportiello.Foto: PA Pictures/Scanpix

20. märtsil positiivse koroonaviiruse testi andnud Itaalia jalgpalliklubi Atalanta väravavaht Marco Sportiello pole endiselt viirusest jagu saanud, näitas hiljutine test.

Itaalia väljaanne Gazzetta della Sport kirjutas, et 27-aastase väravavahi teine test oli negatiivne, aga kolmas test uuesti positiivne.

Samas märgitakse, et Sportiello praegu suurte tervisemurede üle ei kurda, aga ta peab oma Bergamo linnas asuvas kodus jätkama ranget karantiini.

Just Bergamo on olnud Itaalia korooonaviiruse leviku üks tulipunkte.

Arstid ja viroloogid Itaalias on arvanud, et üheks suurimaks koroonaviiruse koldeks oli 19. veebruaril Milanos peetud Atalanta ja Valencia Meistrite liiga kaheksanikfinaali kohtumine. Mõnel pool on seda mängu nimetatud isegi "bioloogiliseks pommiks". San Siro staadionil viibis tol õhtul 44 000 fänni.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)