Bayerni jalgpallurite palka kärbitakse 20%


Robert Lewandowski klubikaaslastega
Robert Lewandowski klubikaaslastegaFoto: Salvio Calabrese/SIPA/Scanpix

Saksamaa valitseva jalgpallimeistri Müncheni Bayerni mängijad jõudsid meeskonna juhtkonnaga kokkuleppele, et nende palka kärbitakse 20%.

Bayern teatas, et selline kärpimine oli hädavajalik, et klubi ei peaks hakkama teisi töökohti koondama.

Eelmisel nädalal oli Mönchengladbachi Borussia esimese Bundesliga klubina teada andnud, et nad on sunnitud koroonaviirusest põhjustatud mänguseisaku ajaks jalgpallurite palku vähendama.

Ajalehe Bild andmetel on palku kärpimas ka Bayerni suurim rivaal ehk Dortmundi Borussia.

Bayerni poolakast ründetäht Robert Lewandowski ja tema abikaasa Anna annetasid eelmisel nädalal koroonaviirusega võitlemiseks miljon eurot. Sakslased Leon Goretzka ja Joshua Kimmich asutasid heategevusprojekti "We Kick Corona" ning panustasid sinna kahe peale kokku miljon eurot.

Seotud lood:

Bundesliga peatas hooaja 8. märtsil.

Saksamaa ametivõimude teatel on riigis avastatud 31 554 koroonajuhtumit, viirus on nõudnud 149 inimese elu.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
Futboliit (talgpall)