Barcelona mured jätkuvad, Luis Suarez vedas Atletico võiduni

(2)
Lionel Messi kordas Pele saavutust, kuid Barcelonat see võidule ei aidanud.AP Photo/Joan Monfort

Hispaania jalgpalli kõrgliigas tõusis tabelis ainuliidriks Madridi Atletico, alistades koduväljakul 3:1 Elche.

Atletico kangelaseks kerkis suvel Barcelonast võistkonda toodud Luis Suarez, kelle toel juhtis pealinnaklubi 58. minutiks 2:0. Uruguaylane oli täpne 41. ja 58. minutil. Lucas Boye lõi külaliste poolelt ühe värava tagasi, aga viimane sõna kuulus siiski võõrustajatele. 80. minutil vormistas penaltist 3:1 lõppseisu Diego Costa.

Atletico hoiab tabelis 29 punktiga esikohta. Kolme punkti kaugusel asuvad neist Real Sociedad ja Madridi Real, kuid neil on Atleticost vastavalt kaks ja üks mängu rohkem peetud.

Keeruliselt jätkub hooaega aga FC Barcelona jaoks. Kataloonia hiid tegi sedapuhku 2:2 viigi Valenciaga.

Mouctar Diakhaby viis 29. minutil Valencia juhtima, aga Lionel Messi tabamus avapoolaja neljandal lisaminutil tõi tabloole viigiseisu. Teise poolaja alguses pääses Barcelona Ronald Araujo väravast omakorda ette. Valenciale päästis viigipunkti Maximiliano Gomez, kes oli täpne 69. minutil.

Ühtlasi tegi Messi ajalugu, kui temast sai teine mängija legendaarse brasiillase Pele kõrval, kes löönud ühe klubi eest 643 väravat. Pele sai sama saavutusega hakkama Santose särgis.

Hooaega vaevaliselt alustanud Barcelona jätkab tabelis viiendal kohal, olles kogunud 21 silma. Liidrist Atleticost jäävad nad ühe enam peetud mängu juures maha kaheksa punktiga. Valencia hoiab 12 kohta.