Barcelona jätkab suurpuhastust: täna vallandati spordidirektor

 (9)
Barcelona president Josep Maria Bartomeu koos vallandatud meestega: Eric Abidali ja Quique Setieniga
Barcelona president Josep Maria Bartomeu koos vallandatud meestega: Eric Abidali ja Quique SetienigaFoto: Quique Garcia/EPA/Scanpix

FC Barcelona jalgpalliklubi, kes oli eile lõpetanud töölepingu peatreeneri Quique Setieniga, lasi täna lahti ka spordidirektori Eric Abidali.

Prantsusmaa ekskoondislane Abidal, kes võitis Barcelonas mängijana kaks Meistrite liiga karikat, töötas spordidirektorina kaks viimast aastat.

Abidalil oli tänavu veebruaris avalik tüli Barcelona staarmängija Lionel Messiga. Nimelt kui Abidal teatas, et jaanuaris vallandatud peatreeneri Ernesto Valverde lahkumise põhjuseid tuleb otsida mängijates, andis Messi vihase ja avaliku vastulöögi.

"Inimesed peavad oma töö ja otsuste eest vastutama. Mängijad vastutavad väljakul juhtuva eest ja tunnistame esimestena, kui asjad ei sujunud hästi. Spordiosakonna juht peab aga võtma vastutuse enda otsuste eest. Ning kui räägitakse mängijatest, siis palun nimetada konkreetseid nimesid, sest muidu määritakse kõiki," salvas Messi toona oma endist meeskonnakaaslast Abidali.

Barcelona peaks juba täna ametisse nimetama uue peatreeneri, kelleks saab Hollandi koondise praegune juhendaja Ronald Koeman.

Futboliit (talgpall)