Barcelona jalgpalliklubi asepresident haigestus koroonaviirusesse

 (2)
Barcelona jalgpalliklubi asepresident haigestus koroonaviirusesse
Jordi CardonerAndreu Dalmau/EPA

Hispaania meedia teatel on Barcelona jalgpalliklubi asepresidendil Jordi Cardoneril avastatud koroonaviirus.

Mundo Deportivo andmetel on 57-aastase hispaanlase seisund hea ning ta on kodusel ravil. Cardoner on teadaolevalt kolmas Barcelona meeskonnaliige, kes koroonaviirusesse nakatunud. Lisaks asepresidendile on COVID-19 viirus tuvastatud veel meditsiiniosakonna juhil Ramon Canalil ja klubi arstil Josep Antoni Gutierrezel.

Barcelona jalgpalliklubi pidas viimase ühistreeningu 13. märtsil. Seejärel on kõik liikmed viibinud Hispaanias valitseva eriolukorra tõttu kodus karantiinis. Teadaolevalt ükski Barcelona pallur ega treener viirusesse haigestunud pole.

Hispaania on üks enim koroonaviirusest laastatud riike maailmas. Viimaste andmete kohaselt on riigis tuvastatud 124 736 viirusesse nakatunut, kellest elu on jätnud 11 744 inimest. Paranenuid on aga 34 219.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)