Barcelona peatreener Ernesto Valverde oli teinud võrreldes eelviimase vooru mänguga koguni 11 vahetust. Barcelonat tabas valus löök juba kohtumise alguses, kui Ousmane Dembele pidi juba 6. minutil vigastuse tõttu väljakult lahkuma.

Esimene poolaeg lõppes väravateta viigiga. Celta Vigo läks kohtumist juhtima 67. minutil Maximiliano Gomezi väravast. 2:0 lõppseisu vormistas 88. minutil penaltist Iago Aspas, kelle jaoks see oli hooaja 17. tabamus La Ligas.

Üllatuskaotuse sai ka Barcelona lähirivaal Madridi Atletico, kes jäi 0:3 alla Espanyolile. Tegu oli meeskonna suurima kaotusega koduses kõrgliigas sel hooajal.

Espanyol pääses ette esimese poolaja viimasel minutil Diego Godini omaväravast. Tesel poolajal sai kaks väravat kirja Borja Iglesias.

Kaks vooru enne hooaja lõppu on Barcelona liider 83 punktiga. Atletico jääb neist maha üheksa silmaga. Ühe kohtumise vähem pidanud ja kolmandal kohal asuv Madridi Real jääb Barcelonast maha juba 18 silmaga.