Juba 10 minuti möödudes läks Madridi tiim küll Koke värava abil 1:0 juhtima, kuid 20 minutit hiljem oli Lionel Messil sellele vastus juba olemas. 38. minutil viis Barcelona omakorda 2:1 ette Luis Suarez.

Enne poolaega saabus mängu aga otsustav pööre, kui Filipe Luis Messit takistades sedavõrd tõsiselt reegleid rikkus, et vasakkaitsja otse punasega varajase duši alla saadeti.

Diego Simeone hoolealuste viigipüüdlused muutusid veelgi keerulisemaks 65. minutil, mil teist kollast näideti Diego Godinile. Seega Atletico enam mängu tagasi tulla ei suutnudki ja 2:1 võiduga muutus Barcelona olukord tabeli tipus veelgi turvalisemaks.

Luis Enrique juhendatavad troonivad tabeli tipus 21 mängust kogutud 51 silmaga, Atletico Madrid on 22 kohtumisega teeninud 48 punkti. 3. kohal paiknev Madridi Real on nende selja taga pidanud ühe mängu vähem, jäädes hetkel 44 punkti peale.