Atletico peatreener sai hooaja lõpuni kestva juhendamiskeelu

 (8)
Atletico peatreener sai hooaja lõpuni kestva juhendamiskeelu
Diego SimeoneFoto: AFP/SCANPIX

Madridi Atletico jalgpalliklubi peatreener Diego Simeone sai Hispaania vutiliidult kolmemängulise juhendamiskeelu, kuna viimasel mängul Malagaga visati treeneri alast väljakule teine pall.

Kuigi palli sattumises väljakule on tegelikult süüdi pallipoiss, siis reeglite järgi vastutab treeneri ala eest ikkagi peatreener. Simeone saadeti poolajal kohtuniku poolt tribüünile, kus ta nüüd hooaja lõpuni mänge peab vaatama.

Teise palli sattumisel väljakule pole muidu midagi harukordset ning enamasti see mängu käiku ei mõjuta, aga antud hetkel oli Malaga lubavas kiirrünnakus. Atletico võitis tolle mängu 1:0.

Simeone aktsepteeris kohtuniku otsust ning ütles hiljem intervjuudes: "Kohtunik tegi õige otsuse ja käitus vastavalt reeglitele. Ta tegi, mis tegema pidi. Videolt on näha, et mu ees seisis pallipoiss, kuid sellel pole mingit tähtsust."

Hispaania liiga keeld ei tähenda, et Simeone ei võiks meeskonda juhendada tänaõhtuses Meistrite liiga poolfinaalmängus Müncheni Bayerni vastu.

Liider Barcelonaga võrdselt punkte teeninud Atleticol on veel koduliigas jäänud mängida Rayo Vallecano, Levante ja Celta de Vigoga.

Futboliit (talgpall)